Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.6.2016 12:00 - 18:00

Barbora Kleinhamplová v Gasworks Summer Open Studios

Zastavte se v londýnských Gasworks a poznejte hostující umělce na této akci s volným vstupem. Divákům se tu nabízí jedinečná příležitost vidět, slyšet a diskutovat o výzkumu a tvorbě, na které umělci pracovali v průběhu posledních tří měsíců. Představí se Barbora Kleinhamplová, Hyunjoo Heaven Baek, Engel Leonardo a David Mutiloa.

Česká umělkyně Barbora Kleinhamplová byla za České centrum Londýn vybrána na uměleckou rezidenci v Gassworks, která bude probíhat až do 27. června 2016. Rezidence organizují Gasworks za podpory Českého centra a Institutu umění. Rezidence v Gasworks jsou příležitostí pro samostatný profesní rozvoj, umělecké výměny a experimentování.

Tvorba Kleinhamplové pramení z lidské existence a ze současné politické a ekonomické situace. Pomocí metafor a asociací reaguje na různé vrstvy společnosti. Nějaký čas se soustředila hlavně na otázky jako: co je společnost, jak funguje, co představuje, jaké jsou její nemoci, její emoce, její budoucnost nebo vlastní postavení jednotlivce uvnitř společnosti. Některé její projekty mají performativní rozměr, pokouší se v nich zdůraznit symboliku politiky v ekonomickém systému a vládě.

Hlavním cílem londýnské rezidence je výzkum témat spadajících více méně pod pojem prekariát. V rámci toho se chce zaměřit na témata:
- intimní i traumatizující vztah mezi lidmi a technikou
- proměnný vztah mezi člověkem, jakožto objektem ve vztahu k technologii: člověk je stále více chápán jako objekt, zatímco technologie je vnímána jako subjekt ve vztahu k člověku

Barbora Kleinhamplová (*1984 v Liberci, CR) žije a tvoří v Praze. Absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění. Její práce byly vystavovány nejen v České republice, ale i v zahraničí, a to například v New Museum v New Yorku, v Astrup Farnley Museet, na Jakarta Biennale v Indonésii, v Autocenter v Berlíně, v Národní muzeum fotografie v Bruselu.


Fotografie:
Barbora Kleinhamplová: Hand over Heels
Open Studio, Gasworks, Londýn, 2016
S laskavým zapůjčením umělkyně, foto: Barbora Kleinhamplová.

 

 


Místo konání:

Gasworks, 155 Vauxhall Street, London SE11 5RH

Datum:

25.6.2016 12:00 - 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala