Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.1.2016 20:00

Beata Hlavenková a Robert Mitchell v londýnském klubu Jazzlive at the Crypt

Česká skladatelka a pianistka Beata Hlavenková představí v britské premiéře svůj sólový projekt Theodoros vycházející z jejího stejnojmenného alba, za které získala prestižní ocenění Anděl v kategorii jazz a blues a také severoamerickou cenu Independent Music Award. Hlavenková vystoupí v jazzovém klubu The Crypt v londýnském Camberwellu spolu se skvělým pianistou Robertem Mitchellem.

Česká pianistka a skladatelka BEATA HLAVENKOVÁ (1978) patří k nejznámějším, nejvyhledávanějším a žánrově svobodným hudebníkům. Po absolvování skladby na Janáčkově konzervatoři v Ostravě (1998) vystudovala kompozici, jazzovou kompozici a aranžování na University of Massachusetts (2004). V roce 2009 vyšlo její první autorské album Joy for Joel  a bylo nominováno na výročních cenách Anděl, tuto cenu pak s Lenkou Dusilovou dvakrát vyhrály za úspěšnou spolupráci v Eternal Seekers (2008) a Baromantika (2011). V roce 2013 pak se svým druhým nezávislým projektem Theodoros (Animal Music, 2013) vyhrála na výročních cenách Anděl v kategorii jazz a blues, album také získalo ocenění v kategorii Konceptních alb na 14. výroční soutěži Independent Music Awards (IMAs). 


„Beata je velký talent a zároveň žena, která si získala mé sympatie jako aranžérka, skladatelka a také jako matka. Věřím, že mateřství dává ženám v kumštu další důležitý rozměr a v tvorbě další ‚hudební jazyk‘. Velmi si její práce vážím,“
Iva Bittová


"Každý kus zní uceleně, promyšleně, vyspěle, jakoby vypadl ze šuplíku některého světového skladatele moderny. A Hlavenková jako brilantní klavíristka své opusy podtrhuje zdatným úhozem, který dokáže vykouzlit slit jemné linky i bouřlivé burácení tónových shluků.
Beata Hlavenková si se svým druhým počinem vskutku vyhrála. Přistoupila k němu s mateřskou jemností i důslednou precizností a zachovává si potřebnou hravost a lehkost. Věřím, že bude ještě působivější její druhou desku slyšet naživo."
Veronika Vlachová, kulturissimo.cz

"Theodoros je album překypující hudební invencí, která je zřejmě bezbřehá. Nikdy se neopakuje, je melodicky svěží a bohaté. Obsahuje řadu nádherných a vzácných míst. Od začátku do konce je psáno pevnou rukou s obrovskou erudicí a znalostí různých skladebných technik."
Milan Bator, ostravan.cz

 Britský hudebník ROBERT MITCHELL má za sebou již osm alb, patnáct let se svou skupinu Panacea a mnoho ocenění jak z Velké Británie, tak i odjinud z Evropy. 23. ledna večer v klubu Jazzlive představí směsici svých sólových skladeb,  skladeb pouze pro levou ruku a bude také improvizovat. Mitchell hraje na klavír legendární značky Steinway a spolupracoval s mnoha umělci z oblasti jazzu, klasiky, soulu, latiny, improvizace i hop hoppu. Hrál i s hudebníky ověnčenými cenou Grammy - The Bournemouth Symphony Chorus a Basement Jaxx. Jeho projekt „Invocation“  již odehráli skvělí BSC v Bournemouthu (St. Peters) a v Londýně (QEH) a připravuje se jeho nahrávka a debut v Polsku v roce 2017. K vydání se rovněž připravuje nedávná nahrávka Mitchellova tria. Zároveň spolupracuje a jezdí na turné s dalšími fenomenálními umělci jako je Brownswood, rebel z Dayme Arocena (z Kuby), se soulový génius Shaun Escoffery,  vynikající mladý saxofonista Tom Harrison a brzy také famózní francouzská muzikantka/skladatelka Julian Lourau.

"Pianista Robetr Mitchell je jedním z těch hudebníků,  z nichž  vám spadne brada.“ London Jazz News

Dveře se otevírají ve 20:00 hodin
Vstupenky: £8.00/£5.00 (studenti+nezaměstnaní) + £0.80 booking fee
Online booking

www.beatahlavenkova.com

www.robertmitchellmusic.com

www.jazzlive.co.uk


APRILIOS - Beata Hlavenková - (album Theodoros 2013)


OCTOVRIOS - Beata Hlavenková - from the album Theodoros (2013)


NOEMVRIOS - Beata Hlavenková - from album Theodoros 2013Místo konání:

Doors open at 20:00 / Jazzlive at The Crypt, St. Giles Church, Camberwell Church St, London SE5 8JB

Datum:

23.1.2016 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala