Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.9.2014 19:00

Mezi gestem a teatrálností

V předstihu před plánovaným programem Performance as Process, který představí Delfina Foundation v roce 2015, uvede tato instituce ve spolupráci s Českým centem prezentaci Mezi gestem a teatrálností, která se bude zabývat současnou českou performance. Kurátorka Mariana Serranová se bude soustředit na různé aspekty performance a poskytne přítomným poutavý náhled do práce umělců jako jsou Daniela Baráčková, Aleš Čermák, Milena Dopitová, Eva Koťátková, Eva Jiřička, Jiří Kovanda, Sláva Sobotovičová, Mark Ther, Adam Vačkář, Tomáš Uhnák a Martin Zet.

Mariana Serranová je nezávislá kurátorka a redaktorka. Během své kariéry spolupracovala s mnoha galeriemi a iniciativami podporujícími současné umění, například s galerií Futura a Centrum současného umění DOX. Spolupracovala také na českém výběru pro Prague Biennale 5 (2011). Od roku 2012 provozuje mezinárodní program CURATORS & CRITICS´ PROGRAM zaměřený na hostování. V současnosti je angažována na kurátorském místě v rámci Liverpool Biennial.

Martin Zet je nadšený možností být přítomný během prezentace a mít šanci vyzkoušet krátké cvičení, jehož směřování budou velmi pravděpodobně určovat přímo jeho účastníci. Prosíme návštěvníky, aby si přinesli dechové nástroje a špunty do uší. Budeme dýchat! Doporučujeme negooglovat životopis Martina Zet před návštěvou prezentace, osobní setkání s ním by na vás totiž mohlo zanechat úplně odlišný dojem. Po jeho performance v Delfině bude následovat jeho sólová výstava v Divus Gallery.

Potvrzení účasti je nezbytné, pro rezervaci míst prosím pište na e-mailovou adresu guestlist@delfinafoundation.com.

http://delfinafoundation.com/

Místo konání:

Delfina Foundation, 29/31 Catherine Place, London SW1E 6DY

Datum:

23.9.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala