Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.9.2016 - 23.9.2016

BREATHLESS: prohlídka sklářských sbírek V&A muzea a výstavy Breathless s kurátorem Adamem Štěchem

Tato prohlídka poskytuje jedinečnou příležitost dozvědět se o historii, výrobě i zdobení skla. Zahrnuje návštěvu skleněných sbírek ve Victoria and Albert Museum i nedaleké výstavy s názvem „Breathless,“ kde si mohou návštěvníci vlastnoručně vyzkoušet foukání skla a též interaktivní formou prozkoumat typy skla i fáze jeho výroby.

Středa 21. září v 15:00
Pátek 23. září v 18:00.

Začátek prohlídky před Victoria and Albert Museum, stánek London Design Festivalu.

Prohlídka je zdarma, rezervace není nutná

Adam Štěch (nar. 1986 v Děčíně) se dlouhodobě zabývá designem, architekturou, módou a výtvarným uměním jako teoretik, novinář a kurátor. Je absolventem magisterského studia Dějiny Umění na Karlově univerzitě v Praze a od roku 2009 působí jako redaktor v časopise Dolce Vita. Je spoluzakladatelem kreativní skupiny OKOLO, s kterou již od roku 2009 připravil desítky publikačních a výstavních projektů v České republice i v zahraničí. Též je autorem řady textů o designu a architektuře, které vychází v domácím i zahraničním tisku. Spolupracoval s deníky Lidové noviny, Mladá Fronta Dnes či s časopisy včetně Bel Mondo, Reflex, Art & Antiques, Esprit, Proč Ne!?, Elle Decor. Jeho články též vycházejí v mezinárodních časopisech jako jsou Wallpaper, Modernism, Damn, Cool Hunting, Domus, Architonic, Mark, Frame, A10 nebo SightUnseen. Dále spolupracoval se značkami či institucemi jako jsou Phillips de Pury, Casa Mollino, Gubi, Designblok Tolix, Verreum, Form, Design Museum Holon, Depot Basel, Bratislava Design Week, Vienna Design Week, Ziba, Dox, Qubus, Maharam a další. Od roku 2013 vede kurz Dějiny design na Scholastice. Adam Štěch byl také členem kurátorského týmu 25. ročníku Grafického Bienále Brno 2012 a externím členem klauzurních komisí na VŠUP v Praze.


BREATHLESS: Duše skla

17. – 25. září 2016
1 North Terrace, Kensington, London SW3 2BA, UK
„Breathless“ je interaktivní prezentací výroby skla s ukázkami použitých materiálů a postupů výroby. Skláři „Dechem“ a kolektiv designérů skla „Okolo“ z České republiky nabídnou unikátní pohled zevnitř na složitost výroby skla. V the Garage, 1 North Terrace  bude pro návštěvníky mimo jiné umístěna přenosná sklářská pec z České republiky. Designéři Tomas Alonso a Marcin Rusak, Studio Swine a Michael Anastassiades, stejně tak jako veřejnost, se na místě zúčastní experimentů a různorodých workshopů.
Více informací

 


Adam Štěch 

Místo konání:

Meeting point at Victoria and Albert Museum, London Design Festival desk

Datum:

Od: 21.9.2016
Do: 23.9.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala