Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.11.2018 16:15

Červená

Inspirující portrét fascinující a nezdolné ženy, temperamentní a okouzlující světoznámé dvaadevadesátileté operní pěvkyně, Soni Červené.

Šarmantní a temperamentní dvaadevadesátiletá operní pěvkyně Soňa Červená vypráví svůj neuvěřitelný životní příběh, v němž se zrcadlí události dvacátého století. Poté, co nacisté deportovali jejího otce do koncentračního tábora, a po únorovém převratu matku uvěznili komunisté, se i sama Soňa začala bát o svůj život. Využila pozvání k účinkování v Berlínské státní opeře a utekla na Západ, kde si vybudovala kariéru, při které ztvárnila sto rolí v pěti tisíci inscenacích na jevištích po celém světě. Zpátky domů se vrátila v roce 1989, po třiceti letech v exilu. Inspirující portrét, který staví na bohatém osobním archivu, zobrazuje fascinující a neúnavnou ženu, která se vždy bojovala za svou čest.

Olga Sommerová, CZ / SK 2017, 83 min, Anglické titulky
Obsazení: Soňa Červená

Vstupné:
£12/£11 při nákupu vstupenky na jednu projekci
£10/£9 při nákupu vstupenek na dvě či více projekcí
REZERVACE ONLINE   

Czech100: Made in Prague Festival   

Akce je součástí CZECH100, festivalu českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby pořádaného Českým centrem Londýn u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28. října - 9. prosince 2018). 

 

 

 

Místo konání:

Venue: Regent Street Cinema, 309 Regent St, Marylebone, London W1B 2UW

Datum:

4.11.2018 16:15

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala