Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.8.2015 - 30.8.2015

Česká showcase na Fringe 2015 v Edinburku: Spitfire - Antiwords

Mezinárodně uznávané představení společnosti Spitfire Company, která loni v Edinburku získala cenu Herald Angel Award je inspirována hrou Václava Havla Audince a jejím legendárním filmovým zpracováním. Co se stane, když se sejde na jevišti pivovarský sládek a pronásledovaný politik, alter ego Havla samotného? Dvě herečky, bedna piva, obrovské originální masky a absurdní humor. Hit v Berlíně, Praze, Miláně, Florencii, Washingtonu, New Yorku, Londýně, Pekingu a Oslu.

10.-16., 18.-23., 25.-30. 2015 / 20:25
Summerhall (Venue 26), 1 Summerhall, Edinburk EH9 1PL
Rezervace

SPITFIRE COMPANY

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky,  existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. V současnosti patří k nejprogresivnějším uměleckým skupinám v České republice.

Mezinárodní ceny
The Herald Angel Award (udělovaná britským deníkem The Herald) za představení One Step Before the Fall na festivalu Fringe Edinburgh.
Total Theatre Award (nominace) udělovaná britským deníkem o fyzickém divadle Total Theatre za představení One Step Before the Fall na festivalu Fringe Edinburgh.

www.spitfirecompany.cz

Součást Czech Showcase @ Fringe 2015

Za podpory
Partneři:

 

 


 

Místo konání:
Summerhall (Venue 26), 1 Summerhall, EH9 1PL ​
Datum:

Od: 10.8.2015
Do: 30.8.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala