Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.8.2015 - 29.8.2015

Česká showcase na Fringe 2015 v Edinburku: Cirk La Putyka: Dolls

Britský debut energetického představení souboru Cirk La Putyka, který byl v roce 2011 nominován na Fringe v Edinburku na cenu Total Theatre Award. Přijďte na představení a zažijte temný cirkusový příběh v domě pro panenky plný létání ve výškách, kouzel a nalíčených obličejů.

7.-11., 13.-17., 19.-23., 25.-29. srpna 2015 / 15:25
Underbelly’s Circus Hub on the Meadows, Middle Meadow Walk, Edinburgh EH9 9EX
Rezervace


V dětství je naším nejlepším kamarádem panenka, plyšový medvídek, vojáček... Je klíčem do světa fantazie, oporou, když nám není dobře. Hračka je jediná, která nám opravdu rozumí, cestuje s námi po celém světě, je naší zpovědnicí. Skrze panenku se můžeme podívat do historie, kdy jí člověk přisuzoval nadpřirozené schopnosti a byla spojnicí mezi ním a přírodou.

Když člověk panenku začal používat jako hračku, nejprve si vystačil s jednoduchostí a náznakem, postupem času se ale snažil o stále větší preciznost a realistické napodobení člověka. Proč? Dnes už nejde jen o obraz, ale o ideál člověka. Ideál, kterého se spousta holek a kluků snaží dosáhnout. Proč? A co když se taková loutka stane náhražkou reálného partnera? 20 % můžu v Japonsku ve věku 30 až 40 let má za partnerku nafukovací pannu. Proč?

Panenka jako cesta k rituálu, k přírodě? Panenka jako cesta do fantazie, náhražka reality. Panenka jako iluze. Panenka a člověk, snad další vývojový stupeň člověka?

Projekt navazuje na tradici loutkářského rodu Matěje Kopeckého (režie a scénografie) a hledá nové cesty manipulace s předmětem, vztah nového cirkusu a loutky, svobody a omezení, reality a iluze. Vznikal v rámci několika laboratoří, z nichž čerpal témata vztahů a hravosti. Herci se inspirovali lidmi, kteří se věnují rituálům, pracují se zvířaty, hrají loutkové divadlo, na řadu ale přišly také moderní technologie a film. Jde o multižánrové mezinárodní hledání nového tvaru v současném umění.

Vstupenky underbelly.co.uk / edfringe.com

Tvůrci:
Koncepce a režie: Rostislav Novák
Choreografie: Josef Frucek, Linda Kapetanea
Scénografie: Jakub Kopecký
Hudba: Jan Balcar
Dramaturgie: Brano Mazúch
Kostýmy & Make Up: Kristina Nováková Záveská
Produkce: Cirk La Putyka
Technická supervize: Mathieu Grégoire
Obsazení: Bellina Sôrensson, Josa Kôlbel, Coline Mazurek, Valentin Verdure, Lesu Escalante

Fotografie: Tomáš Třeštík

Součást Czech Showcase @ Fringe 2015

Za podpory:

Partneři:

Underbelly Circus Hub


Dolls - trailer: 

Místo konání:
Underbelly’s Circus Hub on the Meadows, Middle Meadow Walk, Edinburgh EH9 9EX
Datum:

Od: 7.8.2015
Do: 29.8.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala