Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.11.2015 19:30

Clarinet Factory na London Jazz Festival

Hosty hudebního vystoupení hudebního tělesa Hidden Orchestra v kostele sv. Jana v Hackney bude výjimečné české klarinetové kvarteto Clarinet Factory. Clarinet Factory se považuje za jeden z nejunikátnějších ansámblů, které se na české scéně objevily v posledních dvaceti letech. Jejich styl balancuje mezi současnou a klasickou hudbou, jazzem a světovou hudbou. V jejich tvorbě lze také zaznamenat prvky elektornické hudby a multi-žánrové projekty. Součást EFG London Jazz Festival.

Vstupné: £15.50
Online booking

O CLARINET FACTORY

“Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, okořeněnou nějakým klarinetovým uměním, nacvičováním klasické hudby, dotykem světové hudby, jazzu a minimalismu. Potom přidejte touhu improvizovat, nakoupit nejnovější elektroniku a technologii, pozvěte nějaké zajímavé hosty a začněte zkoumat, vytvářet a především, komunikovat s vašimi posluchači. Prostředí, které jste vytvořili generuje prostor, v němž se rozvíjí váš vlastní žánr; styl který má určitě něco společného s pojmem mísení stylů, ale daleko výstižnější je použít výraz “hudba bez hranic,” takhle popisují členové Clarinet Factory, jež pravidelně spolupracují s bubeníkem Alanem Vitoušem, svůj zajímavý hudební koncept. Skupina má již mezinárodní reputaci, což potvrzuje také  první místo, které získali v prestižní soutěži American International Singwriting Competition (2005, USA) a pozvání Bobbyho Mc Ferrina ke společnému vystoupení.  

Clarinet Factory zároveň komponuje filmovou hudbu (např. Hidden Things), stejně jako skladby pro divadelní a baletní vystoupení (naposledy spolupracovali s VerTeDance – CORRECTION, jež získali nejprestižnější českou cenu na poli souřasného tance: Taneční představení roku – 2014). Také úzce spolupracovali se zpěvačkou Lenkou Dusilovou a s umělcem a performerem Petrem Niklem.  

Zvláštní (a současně poslední) kapitolou v příběhu Clarinet Facotry je nejnovější, vynikající dvojalbum Wortx and Reworx (*2014). Album nejenom podrobně sleduje tvůrčí představivost Clarinet Factory, ale také přináší dvanáct “nejlepších” remixových skladeb předních zahraničních i místních umělců pohybujících se na elektronické a experimentální hudební scéně; včetně Hidden Orchestra, Chauveau, Christopher Willits a Floex.

Webová stránka skupiny: www.clarinet-factory.cz/en/
YouTube channel: https://www.youtube.com/user/ClarinetFactory
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Clarinet-Factory/137073206307550

Clarinet Factory, Alan Vitouš and Petr Nikl at Church of St. Mary of the Snow, Prague


Clarinet Factory a Bobby McFerrin, Foto: Katka Svobodová


Clarinet Factory, Foto: Michal Hradecký


O HIDDEN ORCHESTRA A KONCERTU V KOSTELE SV. JANA V HACKNEY 

”Jedna z nejpůsobivějších věcí, které můžete naživo vidět“ 
 VIC GALLOWAY – BBC RADIO 1

Hidden Orchestra vystoupí v krásném prostředí Sv. Jana v Hackney a živě zahraje svůj site-specific set (pro dané místo vytvořený soubor skladeb), kombinující inovativní a elektrickou tvorbu multi-instrumentalního skladatele Joe Achesona s vizuální projekcí.

Skupina vkládá do každé živé show spoustu energie, kombinuje různé styly a žánry, do kterých byl Acheson zabraný celou svou kariéru. Živý koncert Hidden Orchestra je fascinující cvičení kontrolovaného experimentování a ohromující vizuální podívaná vznikající hrou dvou bubeníků a řady hostujících hudebníků, kteří se snaží zprostředkovat temnou a krásnou atmosféru svých nahrávek.   

Jedná se o jedinečný, úchvatný site-specific A/V set, neboť za pomoci vizuální projekce kapela naplní už tak ohromující prostor kostela sv. Jana fascinujícími vizuálními obrazy promítanými na jeho interiér, jež se propojí s úžasnými skladbami. Během koncertu se tak tento londýnský kostel stane domovem těch nejlepších hudebníků ambientní, elektronické a experimentální hudby z celého světa.

V návaznosti na úžasná vystoupení, která se odehrála v minulém roce – např. v Glastonbury a Simple Thinks, se jedná o očekávaný a vzrušující návrat Achesonova renomovaného ansámblu do hlavního města.

 ‘Vždycky je to skvělá živá show – jsou jedním z nejstálejších avantgardních počinů v UK.’ – AAA Music


Flight - Hidden Orchestra - Union Chapel - 17.10.2014


Hidden Orchestra - Antiphon


Hidden Orchestra, Foto: Edmund Fraser

Místo konání:

St John at Hackney, Lower Clapton Rd, London E5 0PD

Datum:

13.11.2015 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala