Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.6.2016 15:00 - 17:30

Clipping the Church by Tereza Bušková

Česká výtvarnice a absolventka Royal College of Art London, Tereza Bušková, se chystá oživit dnes již skoro zapomenutou starou anglickou tradici "Clipping the Church". Tradice ožije v birminghamské čtvrti Erdington 11. června, 2016. Kořeny této staré tradice sahají až do 16. století a jsou oslavou mateřství a rodinných vztahů. Do projektu budou zapojeni i místní občané, všichni ti, kteří projeví zájem.

Vstupné zdarma, ale doporučuje se registrace zasláním emailu na clippingthechurch@gmail.com.

Nový výklad této staré anglické tradice se uskuteční u kostela sv. Barnabáše na Erdington High Street. Den bude zahrnovat i průvod středem města, herce v kostýmech, živou hudbu a jídlo a pití včetně českého pečiva.

Podrobnosti naleznete na FB stránce události: facebook.com/events/584561748377420/

Program:
15:00 - Sraz na náměstí mezi knihovnou Erdington Library a tělocvičnou
15:15 - Průvod na Erdington High Street
15:30 - Objímání kostela
16:30 - Občerstvení

Tereza Bušková je multidisciplinární výtvarnice, která oslavuje a nově interpretuje staré tradice s pomocí divadla, tisku a videa. Abyste se dozvěděli více o tomto projektu či Terezině tvorbě, navštivte její blog www.clippingthechurch.wordpress.com nebo webové stránky www.terezabuskova.com  čí http://london.czechcentres.cz/programme/travel-events/clipping-the-church/

Umělecký projekt Clipping the Church vznikl za finanční podpory Arts Council England a fondu National Lottery, Czech Centre London, Shaw and Co Solicitors, Czech Club Birmingham CIC, Erdington Town Centre, hospicem John Taylor Hospice, komunitní organizací Kingstanding Food Community, pekárnou Loaf a St Barnabas Church Centre.

Více informací o projektu na: https://clippingthechurch.wordpress.com/about/

 

 

Místo konání:
St Barnabas Church, High Street, Erdington, Birmingham B23 6SY
Datum:

11.6.2016 15:00 - 17:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala