Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.11.2012 10:30

Dětský literárně-výtvarný workshop Kočička z kávové pěny a projekce pohádky Mucimutr

Jednoho zimního odpoledne se za zvláštních okolností narodí z kávové pěny kočička. Jenže hned poťapká ubrus a je přísnou paní Jehličkovou vyhozena na ulici. Čeká ji napínavá cesta do prádelny, kde se dočká jara. Tím ale její trampoty zdaleka neskončí – stává se kočkou toulavou a ještě nějaký čas potrvá, než najde cestu domů, do koše, kde to je nejlepší. Interaktivní literární a umělecký workshop pro česky mluvící děti, vedený umělkyní Zuzanou Jungmanovou. Po workshopu následuje přesun do Riverside Studios, kde proběhne projekce filmové pohádky Mucimutr.

Program:

10.30 – 12 00  workshop, vyhlášení soutěže

12.00 – 12.30  občerstvení pro děti i rodiče

12.30 – 13.30  přesun do Riverside Studios

13.30 – 15.00  odměnění vítězů soutěže, pohádka Micimutr


Vstup: 5 GBP (vstupenka do kina)
Rezervace:
zuzka@czechschool.org.uk


+ MICIMUTR (dětská zahajovací projekce)

Vít Karas, ČR, 2011, 89’, titulky
(Libuše Šafránková, Ondřej Novák, Marika Šopovská, Jiří Bartoška, Vojtěch Dyk)
Webové stránky filmu:

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout.
První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se ale žádnému z nich nechce...

 

Adresy:
WORKSHOP: Zastupitelský úřad České republiky, 26 Kensington Palace Gdn, London W8 4QY
FILM: Riverside Studios, Crisp Rd, Hammersmith, London W6 9RL

Během trvání workshopu, si  budete moci zakoupit krásné knížky z nakladatelství Baobab, které budou jistě báječným dárkem pod vánoční stromeček pro vaše děti!

Výtvarnice Eva Volfová (1979), absolventka ateliéru textilní tvorby na pražské VŠUP, vyšila křehký kočičí příběh barevnými přízemi do nejrůznějších hadrů a látek, utěrek a prachovek. Její kompozice působí jemně, tajemně a nadýchaně, jako by skutečně vystupovaly z voňavé a horké kávové pěny, chráněné sladkou krustičkou z cukru a skořice. Krátký doprovodný text, jehož autorkou je nakladatelka Tereza Horváthová, se plně podřizuje ilustracím. Je víc než zřejmé, že vznikl až dodatečně, a to s jediným cílem – přiblížit co nejlépe (stručně, s nevtíravou, jemnou civilní poetikou) dění na obrázcích.
(z recenze Jany Matějkové – Ruční práce Tvar 20/07/07)

Místo konání:

10.30 AM, The Embassy of the Czech Republic in the UK, 26 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY; followed by 1.30 PM screening at Riverside Studios, Crisp Road, Hammersmith, London W6 9RL

Datum:

11.11.2012 10:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala