Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.8.2016 - 24.8.2016

Soutež: britská a irská premiéra filmu ANTHROPOID

Vyhrajte 2 vstupenky na vyprodanou britskou a irskou premiéru netrpělivě očekávaného filmu Seana Ellise, ve kterém si po boku Anny Geislerové zahrál Jamie Dornan. Soutež je otevřena do 24. srpna!

Slavnostní britská a irská premiéra netrpělivě očekávaného filmu Seana Ellise Anthropoid se uskuteční 30. srpna v londýnském BFI. ANTHROPOID je založen na pravdivém příběhu z 2. světové války, atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Reinhard Heydrich, třetí nejmocnější muž nacistické říše a hlavní architekt konečného řešení židovské otázky, zemřel 4. června 1942 v Praze na následky atentátu, který provedli českoslovenští parašutisté vyslaní zpět do vlasti exilovou vládou z Londýna. Filmovou adaptaci akce zvané Operace Anthropoid nosil režisér, scenárista a kameraman Sean Ellis v hlavě patnáct let, během kterých prostudoval nespočet dostupných materiálů. Do filmu chtěl dostat především pohled vojáků Gabčíka a Kubiše, jejich pocity tváří v tvář činu s jistými fatálními následky. Jedna z klíčových událostí 2. světové války se dá zfilmovat jako pečlivá dobovka, vzrušující a zároveň tísnivé drama, precizní rekonstrukce atentátu nebo intenzivní studie lidského chování v mezních situacích. Sean Ellis je jedním z mála tvůrců, kteří jsou schopni to vše zkombinovat a vtisknout snímku ryze autorský rukopis.
(TEXT: MFF Karlovy Vary)

režie: Sean Ellis
ČR-VB-Francie 2016, 121 minut
Hrají: Jamie Dornan, Cillian Murphy, Toby Jones, Harry Lloyd, Anna Geislerová a Charlotte Le Bon

 VYHRAJTE 2 VSTUPENKY NA VYPRODANOU BRTISKOU PREMIÉRU FILMU ANTHORPOID 30.SRPNA V BFI, LONDÝN.

!!Soutež je otevřena do 24. srpna!!

Místo konání:

30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY Londýn,
Velká Británie

Datum:

Od: 10.8.2016
Do: 24.8.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala