Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.1.2018 - 15.3.2018

Kurátorská sezóa v Delfina Foundation: Lucie Drdová

České Centrum Londýn a Institut umění podpoří v rámci svého rezidenčního programu českou galeristku a kurátorku Lucii Drdovou během jejího zimního hostování v nadaci Delfina.

 

Lucie Drdová (ČR) je galeristka a kurátorka, která od roku 2012 vede Drdova Gallery v Praze, zaměřující se primárně na mladé české a slovenské umělce.

Lucie se se zájmem zabývá institucí soukromých galerií a kriticky zpochybňuje jejich klasický model fungování.

Během svého pobytu naváže Lucie kontakt s britskými kurátory a profesionály ze světa umění, aby s nimi vedla dialog o způsobech práce v kulturních institucích a jejich funkci, se zaměřením na to, jak tyto informace mohou pomoci podporovat profesionální vývoj umělců v mezinárodním kontextu.

Lucie Drdová absolvovala v oboru Dějiny umění a německá literatura na Masarykově Univerzitě v Brně, kde v současné době pokračuje v doktorandském studiu. V roce 2007 studovala na Institutu kulturního managementu a kulturních studií na Univerzitě múzických umění ve Vídni.

V letech 2007 – 2008 se zúčastnila rezidenčního pobytu v Muzeu moderního umění ve Vídni a v letech 2008 – 2010 pracovala jako kurátorka v Galerii Jiřího Švestky v Praze, kde současně působila jako ředitelka její berlínské pobočky.

V letech 2010 – 2012 byla spoluorganizátorkou Ceny Jindřicha Chalupeckého a lektorkou v Ateliéru Nových médií na Akademii Výtvarných Umění v Praze. O NADACI DELFINA

Delfina Foundation organizuje největší londýnský program mezinárodních rezidencí, ale je také domovem, který podporuje a vychovává budoucí generaci současných umělců, kurátorů a filozofů. Její sídlo se nachází v nově zrekonstruovaném komplexu edwardovských domů blízko Buckinghamského paláce. 

DF je nezávislá nezisková organizace, která v Británii za pomoci mezinárodních partnerů podporuje umělecké talenty a usnadňuje výměnu rezidencí a veřejných akcí jako jsou workshopy nebo výstavy.  Nadace byla založena uměleckou filantropkou Delfinou Entrecanales CBE a nyní je následníkem Delfina Studio Trust. Mezi lety 1988 a 2006 podpořilo Delfina Studio obrovské množství umělců, rezidencí a výstav. Mezi umělce, kteří tímto studiem prošli, se řadí více než desítka nominovaných na Turner Prize, například Mark Wallinger, Jane & Louise Wilson, Tacita Dean, Martin Creed a Glenn Brown či etablovaní umělci jako Chantal Joffe, Michael Raedecker, Hangue Yang, EsraErsen,WimDelvoye a Khalil Rabah. 

Díky mezinárodnímu působení hostila nadace během posledních šesti let umělce z 18 různých zemí se zaměřením na oblast Středního východu a jižní Asii. Podporujeme vznik nových uměleckých děl a programů, často ve spolupráci s předními britskými institucemi jako Tate, Victoria & Albert Museum, Serpentine Gallery a Frieze Art Fair i mezinárodními organizacemi jako MACBA v Barceloně, Videobrasil v São Paulu, ArtSchool Palestine v Ramalláhu a Art Dubaj atd. Naši práci sledují významní odborníci v oblasti umění a mezi naše příznivce se řadí patroni, kurátoři, významní sběratelé umění i široká veřejnost. Během posledního roku se naše práce objevila v periodikách jako Financial TimesThe Independent, New York Times, Art ReviewFriezeArtAsiaPacificArtforum a The Art Newspaper.

http://delfinafoundation.com/

http://delfinafoundation.com/in-residence/lucie-drdova/tag/future/filter/date_2018/

 

 

 

Místo konání:

Delfina Foundation, London SW1E 6DY

Datum:

Od: 15.1.2018
Do: 15.3.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala