Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.8.2015 - 22.8.2015

Česká showcase na Fringe 2015 v Edinburku: Boys Who Like to Play With Dolls

Přijměte pozvání do fantaskního světa, v němž mužský a ženský princip nemusí být totéž co muž a žena. Tvůrčí setkání dvou osobitých choreografů a performerů, kteří se setkali při úspěšném projektu Much More Than Nothing. Pohyb a tanec se v tomto projektu stává prostředkem pro vyjádření kontrastu mezi projevem těla a duše, mezi genetickými danostmi a společenskými předsudky ve snaze zpochybnit nejrůznější společenské stereotypy a nahlédnout tematiku genderu čistě fyzicky. Projekt je součástí top10 evropských tanečních projektů pro rok 2014 vybíraných každoročně prestižní sítí Aerowaves.

12.-16., 18.-22. srpna 2015 / 13:00
Dance Base, 14-16 Grassmarket, Edinburgh EH1 2JU
Vstupenky

Koncept, choreografie a interpretace: Tereza Ondrová, Peter Šavel
Light design: Jiří Hajdyla
Produkce: Karolína Hejnová - ALT@RT o.s.
Délka: 40 min
Za podpory: MHMP, ALT@RT o.s.

Tereza Ondrová – tanečnice, pedagožka, choreografka, absolventka pražské HAMU. Jako osobitou interpretku ji ke spolupráci zvaly a zvou nejvýznamnější osobnosti a soubory v ČR – Jan Kodet, Lenka Ottová, DOT 504, Mirka Eliášová, Peter Mika, Věra Ondrašíková aj. Stala se jednou ze zakladatelek souboru VerTeDance, s nímž rovněž spolupracují další osobnosti. Na České taneční platformě získali VerTe Dance ocenění Taneční inscenace roku již dvakrát (2005: Tichomluva, 2012: Kolik váží vaše touha?) a Tereza byla v neposlední řadě oceněna i jako Tanečnice roku 2010 za svůj výkon v představení s Annou Polívkovou.

Peter Šavel - absolvent bakalářského programu na VŠMU v Bratislavě (pedagogika moderního tance) a P.A.R.T.S. v Bruselu v roce 2010. Tančil v projektech významných slovenských i zahraničních tvůrců, mj. T.Hauerta, S.Sanchis, D. Zambrana, W. Vandekeybuse nebo A. T. de Keersmaeker. Po přijetí na P.A.R.T.S. se začal věnovat vlastní tvorbě. Duet „One for you, two for me“, který vytvořili společně se Stanislavem Dobákem, byl vybrán na prestižní festival Aerowaves. V současné době žije a tvoří v Bruselu, kde pracuje se skupinou Body Talker a choreografem Pierrem Droulersem.

ALT@RT je od roku 2007 provozovatelem Studia ALTA, které se postupně přetransformovalo z divadelní zkušebny na komorní divadlo. Ve Studiu ALTA se podařilo vytvořit skutečně otevřené divadelní prostředí, kterému nedominuje jen jedna umělecká osobnost, ale průběžně v něm pracuje většina výrazných skupin či jednotlivců v oboru nového divadla. Činnost ALT@RT zahrnuje mimo provoz divadla a zkušebny i organizaci festivalů, seminářů, pohybových kurzů a koprodukční zabezpečení divadelních a tanečních projektů.

Součást Czech Showcase @ Fringe 2015

Za podpory:Partneři:Trailer:

 Místo konání:
Dance Base, 14-16 Grassmarket, Edinburgh EH1 2JU
Datum:

Od: 12.8.2015
Do: 22.8.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala