Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.5.2014

Den české hudby na Leamington Music Festival Weekend

Česká klasická hudba získala letos silné místo v programu prestižního hudebního festivalu Leamington Music Festival Weekend 2014. Čtyřdenní festival věnuje celý 4. květen výhradně české hudbě a návštěvníci tak budou mít možnost vychutnat si hudbu předních českých skladatelů v podání tuzemských i zahraničních umělců.

Organizace Leamington Music, která se řadu let soustavně věnuje podpoře klasické hudby, má na svém kontě více než 300 uspořádaných koncertů a vzdělávacích akcí. Tématem letošního 25. ročníku Leamington Music Festival Weekend je dvousté výročí otevření nádherné lázeňské budovy Royal Pump Rooms, kde také bude většina koncertů probíhat.

4. květen pořádá festival Den české hudby, na němž se představí například pražské Guarneri Piano Trio (Čeněk Pavlík, Marek Jerie, Ivan Klánský) se skladbami Dvořáka a Smetany. Na koncertě předního violisty Petera Sheppard Skaervada zazní hudba Bohuslava Martinů a návštěvníci se mohou těšit také na přednášku Richarda Beitha z Dvořák Society na téma hudební tvorby československého exilu v Británii během druhé světové války. Hvězdou závěrečného koncertu bude český klavírista Martin Kasík, vítěz soutěže Young Concert Artists New York z roku 1999, který zahraje společně s Wihanovým kvartetem. V jejich podání zazní Paganini, Schumann i Dvořák.

Program české hudby v Leamingtonu pokračuje i po festivalu mimo jiné koncertem Kinsky tria, který se koná 30. května.

Kompletní program festivalu naleznete na webových stránkách www.leamingtonmusic.org.

Rezervace lístků na jednotlivé koncerty v rámci Leamington Music Festival Weekend bude umožněna v průběhu března, a to buď online na www.bridgehousetheatre.co.uk nebo na telefonním čísle 01926 776438.

Fotografie: Wihanovo kvarteto

Tato akce je pořádaná jako součást programu ROKU ČESKÉ HUDBY 2014

Rok české hudby 2014 je programem podpory české hudby se státní veřejnou pobídkou Ministerstva kultury ČR, který se opírá o výročí významných českých hudebníků a organizací.
Roky končící číslem 4 jsou tradičně oslavovány jako roky hudby již od 1924.

 

Místo konání:
Leamington
Datum:

4.5.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala