Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.9.2015 - 25.9.2015

Czech Houses

Projekt CZECH HOUSES mapuje tvorbu rodinných domů v České republice po roce 1989, tedy za uplynulých 25 let. Reprezentativní výběr 34 realizací od různých architektonických studií představuje dokonalý obraz vývoje individuálního bydlení v České republice po změně politicko-společenských vztahů. Výstava vznikla na podkladě stejnojmenné knihy, která obsahuje i kritické recenze Eugenna Asseho (RUS), Ákoše Moravánského (CH) a Adama Gebriana (CZ).

Kurátoři výstavy: Ondřej Beneš, Ján Stempel, Jan Jakub Tesař

Přečtěte si rozhovor s kurátory výstavy zde

Prof. Ing. arch. Ján Stempel

Uznávaný český architekt a pedagog působící jako profesor a vedoucí ústavu Navrhování I. na Českém vysokém učení technickém v Praze, je autorem několika publikací o české současné architektuře a o architektuře Visegrádské čtyřky. Je absolventem Fakulty architektury Budapešti, působil v ateliéru SIAL a dále založil kancelář A.D.N.S.  a  stempel & tesar architekti, kde se věnuje i architektonické praxi. Je autorem řady oceňovaných staveb. Působil také aktivně v České komoře architektů, působí v redakčních radách architektonických časopisů v Čechách i na Slovensku.

Ing. arch. Jan Jakub Tesař
Architekt a asistent profesora a student doktorského studia na Českém vysokém učení technickém v Praze se ve své výzkumné činnosti věnuje soudobé tvorbě individuálního bydlení v České republice, je (spolu)autorem několika publikací na toto téma. Je absolventem Fakulty architektury na ČVUT v Praze, studoval na Technické univerzitě v Delftu v Nizozemí a společně s Jánem Stempel založil kancelář stempel & tesar architekti, kde se věnuje architektonické praxi.

Ing. arch. Ondřej Beneš, Ph.D.
Architekt, teoretik a asistent profesora na Českém vysokém učení technickém v Praze. Ve své disertační práci se věnoval současné teorii architektury. Je (spolu)autorem několika publikací o české architektuře (60. léta, současná česká tvorba). Publikuje uznávané teoretické a kritické texty v tandemu s doc. Oldřichem Ševčíkem. Je absolventem Fakulty architektury na ČVUT v Praze, aktivně působí na půdě České komory architektů, je členem Komise pro architekturu druhé poloviny dvacátého století při NPŮ, věnuje se soukromé architektonické praxi.

Galerie je otevřena od 10:00-18:00, Po - Pá
Vstup volný
http://ec.europa.eu/unitedkingdom/information/exhibitions/index_en.htm

Video z instalace výstavy a z jejího zahájení 15. září 2015


Ve spolupráci s

Za podpory

 


Rodinný dům Vanov, 3+1 Architects, foto: Pavel Planicka


Rodinný dům v Českém ráji, Stempel Tesar Architects, foto: FOTES


Rodinný dům v Humpolci, OK PLAN ARCHITECTS, foto Jan Malý

 

Místo konání:

Opening times: 10am-6pm, Mon to Fri / 12 Star Gallery, Europe House, 32 Smith Square, London SW1P 3EU

Datum:

Od: 16.9.2015
Do: 25.9.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala