Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.10.2015 - 16.10.2015

Czech This Art: Výstava českých umělců v Londýně

Nový projekt propagující současné české a holandské umělce Czech Thist Art představí na nové londýnské výstavě řadu předních talentů z České republiky, včetně díla Bořka Šípka a také mladých, nově se formujících talentů.

https://www.czechthisart.com/
https://www.facebook.com/pages/Czech-This-Art/1143093012383694

 

O umělcích 

Leny Aardse je malířka a sochařka z Nizozemí. Osmnáct let žila v České republice. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Rotterdamu a grafiku v Torontu. Uměleckou kariéru započala v Itálii, vystavovala v USA, Kanadě, a také po celé Evropě. Její tvorba je vázaná na tvářnost lidských těl a panoramata měst.

Bořek Šípek je světově proslulý architect a designér. Má dvojí občanství, české a holandské. Je oceňován pro svůj osobitý, neobvyklý, barvitý a bohatý styl. Experimentuje s nečekanými a často opulentními tvary a označuje se za otce “neobaroka”. Jeho architektonické práce a návrhy jsou známé po celém světě; jeho studia se nachází v Amsterdamu, Praze a v Šanghaji. Krásné ornamentální návrhy tohoto designéra můžete vidět také na Pražském hradě.

Kateřina Štenclová patří k malé skupině českých malířů, kteří se dlouhodobě soustřeďují na čistě abstraktní malbu. S barvou začala experimentova během svých studií na Akademii výtvarných umění v Praze (1982–1988). Od monochromních pláten, které vytvářela v 90. letech, se dostala k volné gestické malbě, jíž se aktuálně věnuje. Její tvorba přenáší diváka  na místo rozjímáni v prostoru a barvě. Vystavovala v Evropě, především v Nizozemí, Francii, Německu, Švýcarsku, a také ve Velké Británii.  

Vladimír Bachořík je umělecký sklář. Jeho tvorba je transparentní a její hlavní linií je kompozice a výraz. Na Akademii výtvarných umění v Praze studoval architekturu a design. Vystavoval v New Yorku, Chicagu a v Los Angeles, a také v Nizozemí, Německu a ve Francii.

Pavel Roučka je český malíř, tiskař, ilustrátor pohybující se na poli expresivní malby a grafiky. Jeho díla vystavují galerie po celé Evropě i v Kanadě. Zajímá ho scénogradie a expresivní užití figurálních kompozic. Pro jeho malby jsou typické neobvyklé barevné efekty a užití netradičních pracovních postupů.

Jakub Flejšar absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, obor architektura a design. Pro jeho práci jsou charakteristické komplexní sochařské útvary představující figury nebo abstraktní objekty vycházející z figurálních tvarů přírodních fragmentů – nejčastěji dřevěných. Umělecká díla inspirují příroda a mystické kulturní tradice. Sochy zobrazují personifikace metafyzických úvah; práci stimulují otázky lidské existence, její bezvýznamnost a otázky neurčitých faktorů, které přesahují možnosti lidského chápání.

Nati Roučková studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze malbu. Když jí bylo pět let, zamilovala se do koní, kteří se stali hlavním motivem její tvorby. Malby Nati Roučkové jsou postavené na hře barev, hloubce a kontrastu. Ve svém volném čase reprezentuje Českou republiku v jízdě na koni.  

Pedja Djaković se narodil v městě Derventa v Jugoslávii. Středoškolské vzdělání dokončil v Bělehradu, a poté přijel do Prahy, kde začal studovat na Akademii výtvarných umění. Dnes žije a pracuje v Praze. Jeho práce osciluje mezi neo-kubismem a poetickým expresionismem. Původní figurální motivy, obrazy historických scén a hudební atmosféra směřují k tvarovému symbolismu a přímému pozorování reality. Obrazy reflektují emocionální pnutí a popírají umělcovu fyzickou přirozenost.

Jan Kaláb vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Věnuje se graffiti, street artu a nástěnnému umění. Navštívil New York, kde v roce 2000 ohromil malbou aut. Přibližně ve stejné době našel novou výrazovou polohu a začal se věnovat 3-D graffiti. Nedávno se objevil na obálce časopisu “Graffiti Magazine”.

 


Bořek Šípek


Jan Kaláb


Kateřina Štenclová

 

 

 

 

Místo konání:

Royal Ahrend, 17 Charterhouse Buildings, London EC1M 7AP

Datum:

Od: 8.10.2015
Do: 16.10.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala