Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.2.2018 - 24.2.2018

Československý filmový týden

Velvyslanectví České republiky v Londýně, ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovenské republiky v Londýně a Českým centrem Londýn, pořádá ve svém nově zrekonstruovaném kině ve dnech 19. – 24. února 2018 tzv. Československý filmový týden. Během něj představí výběr tří českých a tří slovenských snímků, které budou přístupné zdarma.

Filmový týden proběhne v rámci Roku československé vzájemnosti, kdy si budeme připomínat řadu významných výročí z moderních dějin české i slovenské státnosti. Československý filmový týden si nevytýká za cíl všechna tato výročí reflektovat, ale raději představit to, co v průběhu století bylo a dodnes je typické pro českou i slovenskou filmovou tvorbu. Věříme, že se jedná o filmy, které mají potenciál oslovit i dnešní publikum. Před každou projekcí proběhne krátký úvod filmového dramaturga.

*****

Vstup do kina bude umožněn vždy půl hodiny před začátkem programu přes recepci Velvyslanectví České republiky v Londýně, 26 Kensington Palace Gradens, W8 4QY London (vstup z ulice Bayswater Road). Všechny snímky budou promítány s anglickými titulky. Na každou projekci i workshop je nutná rezervace přes systém Eventbrite. PROGRAM:ROZMARNÉ LÉTO
Po 19. února 2018, 19 hod
REZERVACE ONLINE
POKOJ V DUŠI
Út 20, února 2018, 19 hod
REZERVACE ONLINE
NICHOLAS G. WINTON: SILA ĽUDSKOSTI
Stř 21. února 2018, 19 hod
REZERVACE ONLINE

ÚTEK DO BUDÍNA
Čt 22. února 2018, 19 hod
REZERVACE ONLINE

LEMONÁDOVÝ JOE*
Pá 23. února 2018, 19 hod
REZERVACE ONLINE

FIMFÁRUM, DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO**
So 24. února 2018, 15.30hod
REZERVACE ONLINE


Po projekci bude následovat koktejlová party s hudebním doprovodem ve westernovém stylu. Kostým není nutností, ale pro tři diváky, kteří přijdou na projekci s nejlepšími westernovými doplňky, nebo v kostýmu, máme přichystanou malou pozornost.

** Dětské představení. V 17:00 bude v přilehlých prostorách velvyslanectví ČR probíhat navazující workshop filmové animace pro děti, ve kterém se  seznámí se základními principy stop-motion animace a vyzkouší si výrobu animační hraček, nebo techniky pixilace (animace živých herců) a claymation (plastelínová animace). Rezervace míst na workshop zde. Upozorňujeme, že počet míst na workshop je omezen na 30.

 

 

 

 

Místo konání:

Czech Embassy Cinema, 26 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

Od: 19.2.2018
Do: 24.2.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala