Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.1.2018 - 18.3.2018

Daylight Management

Sólová výstava Martina Kohouta, laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2017, navazuje na jeho dlouhodobý výzkum noční práce a jejích dopadů v rovině společenské, psychické i ekonomické. V britské premiéře zde představí snímek The Slides natočený v Londýně v loňském roce. Toto dílo na pomezí krátkého filmu a videa citlivě reaguje na složitost života v době překotných technologických a společenských změn. Kromě videa Kohout vystaví i několik objektů a fotografií. Součástí bude i diskuse s umělcem a mezioborový kulatý stůl, kde se setkají zástupci odborů, lidé pracující pravidelně na nočních směnách, novináři a zástupci z umělecké scény. Kurátorkou výstavy je Marianne Forrest.

Zkoumaje dopad, jaký tento typ pracovní doby může mít na život rostoucí populace pracovníků na směny po celé Velké Británii, Night Shifts je projektem zabývajícím se zejména sociálním dopadem potřeby zůstat v kontaktu s přáteli a blízkými, kteří fungují na opačných koncích dne. Výstupy projektu prozatím zahrnují videa, sbírku nových fiktivních textů, diskusi u kulatého stolu v rámci organizace Southern and Eastern Trade Union Congress (SERTUC), sérii rozhovorů s pracovníky na noční směny a pokračující výzkum vedený společně s předními odborníky v oborech spánku a neurovědy.

Projekt Daylight Management bude prezentován v Auto Italia v Londýně. Kromě 20-ti minutového videa nazvaného „Slides“, budou součástí výstavy i doprovodné akce za účasti například Georginy Vossové, Dana Meththanandy a dalších (termíny budou včas zveřejněny).

Projekt Night Shifts (Noční Směny) byl vyvinut ve spolupráci s širokou škálou přispěvatelů v rámci několika výstupů, mezi něž patří: Bora Akıncıtürk, Phanuel Antwi, Josie Berr, Jean Bridger (a partner), Anna Coates, Defensa, Warren Digance, Jamie Gull, Ayesha Hameed , Arjun Harris, Leela Harris, Caroline Heron (AQNB Productions), Yoshitaka Hikawa, Jan Horčík, Monika Janulevičiūtė, William Kherbek, Sophie Lapalu, Barney Lewer, Dafydd Lloyd, Kareem Lotfy, Steffen Martin, Sue Merrell, Dan Meththananda, Jeff Perkins, Jason Pine, SERTUC (Laurie Heselden, Megan Dobney a Hugh Robertson), Ruben Sewkumar, Vasi Shaikh, Sukh Sidhu, Sleep a Circadian Neuroscience Institute, Nuffield Department of Clinical Neurosciences, Oxfordská univerzita , Kate Porcheret a Vladyslav Vyazovský), Sung Tieu, Bubbly Virdee, Georgina Voss.

…………………………..

Doprovodný program:

Sobota, 10. února, 14:00-16:00
Dialog Martina Kohouta a Dana Meththananda, spisovatele, editora a kurátora, o jejich spolupráci na publikaci Night Shifter („Ten, kdo pracuje v noci“) a její souvislosti se snímkem Martina Kohouta  nazvaného „Slides“, který byl uveden v rámci projektu Daylight Management.

Čtvrtek, 22. února, 19:00-21:00
Spoluředitel Programu pro výzkumu spánkové medicíny na Institutu spánkové a cirkadiánní neurovědy na Oxfordské univerzitě, producent snímku „Slides“ a šéfeditor webové stránky AQNB Christopher-James Harvey představí sérii videorozhovorů, které vznikly v rámci projektu Night Shifts a v nichž dotazovaní jedinci hodnotí své pracovní zkušenosti. Harvey promluví také o nejnovějších výsledcích výzkumu v oblasti spánkové medicíny s důrazem na vliv krátkodobé a dlouhodobé práce na noční směny, poruch spánku a spánkové deprivace na biologické a kognitivní funkce lidského těla.
Rezervace přes Eventbrite
Událost na Facebooku

Pátek, 16.března, 19:00-21:00
Křest publikace Night Shifter („Ten, kdo pracuje v noci“). Doprovodný program zajistí Ayesha Hameedová a Georgina Vossová, které budou předčítat ze svých textů vytvořených pro projekt Daylight Management.

Vstupenky na akce budou k zakoupení zde

…………………………..

Martin Kohout
(1984) je český umělec působící v Berlíně. Je držitelem magisterského titulu ve Städelschule ve Frankfurtu a bakalářského titulu z pražské FAMU. Kohout je zastoupen jak galerií Exil v Berlíně, tak i pražskou Polansky Gallery. Svou práci prezentoval jak na sólových tak skupinových výstavách v New Yorku, Pekingu, Tokiu, Berlíně, Paříži, Varšavě a Sofii. V roce 2011 založil Kohout TLTRPreß, vydavatelství pro vybrané autory a prostor pro prezentaci širokého spektra vlastních výzkumných prací ve formě upravených sbírek, jako Sleep Cures Sleepiness (2014) a Linear Manual (2012). Mezi nejnovější vydání patří: Somewhere I’ve Never Been (2017) Steph Kretowicz, The Great Outdoors (2017) od Moniky Kalinauskaitė a Moniky Janulevičiūtė a Puffy Logic Grip (2017). Martin získal cenu Jindřicha Chalupeckého 2017 a ocenění za podporu mladých českých umělců.

Data výstavy: 14 January - 18 March 2018
Čtvrtek - neděle, 12-17 hod.
Vernisáž: 13. ledna, 18 - 21 hod.
Auto Italia, 44 Bonner Road, London E2 9JS

Akce vznikla ve spolupráci s Auto Italia a s pdoporou Welcome Trust.

 

 

 

 

 

Místo konání:

Auto Italia, 44 Bonner Road, London E2 9JS

Datum:

Od: 14.1.2018
Do: 18.3.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala