Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2016 19:30

Dejvické divadlo: Ucpanej systém

Inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém vznikla na základě díla známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. Divadelní adaptace Daniela Majlinga je vytvořena s obdivuhodnou citlivostí k poetice Irvina Welshe, a zároveň vytváří zcela svébytné dramatické dílo.Představení získalo cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012.

Autor: Irvine Welsh/Daniel Majling
Režie: Michal Vajdička
Hrají: Ivan Trojan, Václav Neužil, Miroslav Krobot, Martin Myšička / Pavel Šimčík, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl,  Hynek Čermák / Matěj Hádek, Petr Vršek, Jana Holcová, Klára Melíšková, Lenka Krobotová

V anotaci k českému vydání knihy v roce 2008 se píše:
… Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou „obrázků ze společenského života spodiny", v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. … Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.

V poněkud bizarní podobě pokáleného Boha je Ivan Trojan nejen sarkastickým glosátorem všeho dění, ale především dotváří dokonalý obraz vyprázdněného světa. Přispívá tak zásadně k zvýraznění tématu inscenace, která je zábavná i depresivní, kde za smíchem vzápětí mrazí. Stejně jako z metafory lidské společnosti, která už Boha ani nepoznává.
Vyjádření odborné poroty k nominaci I. Trojana na Cenu Thálie

NEJSPROSTŠÍ INSCENACE V HISTORII DD!
Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

Ivan Trojan nominován na cenu Thálie

"Bezkonkurenčně nejveselejší podívaná za posledních pár let v Praze"
Vladimír Mikulka, Respekt 

"Neskutečně drsné, sprosté a zábavné"
Vojtěch Varyš, Týden O Dejvickém divadle
Dejvické divadlo oslaví v říjnu 2017 čtvrt století od svého založení. Za tu dobu si vybudovalo pověst jednoho z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších českých divadel. Neustále vyprodané divadlo nabízí inscenace různých žánrů, které však mají společného jmenovatele: dobré divadlo se zřetelným názorem a s důrazem na herecké osobnosti. Během své existence se Dejvické divadlo stalo pětkrát divadlem roku, řadu významných ocenění získaly nejen inscenace ale i jednotliví umělci. Každoročně se jméno Dejvického divadla objevuje v nominacích na nejprestižnější divadelní ceny.
www.dejvickedivadlo.cz
www.facebook.com/dejvickedivadlo/
www.instagram.com/dejvicke_divadlo/
 

Vsupné: £20 - £25 + £1.90 rezervační poplatek
Rezervace online


DEJVICKÉ DIVADLO V LONDÝNĚ:

TEREMIN
5. listopadu 2016
Greenwood Theatre, 7.30pm
Příběh člověka, který navždy změnil tvář moderní hudby.
Věnováno Robertu Moogovi
Více...

ZIMNÍ POHÁDKA
7. listopadu 2016
Greenwood Theatre, 7.30 pm
Psychothriller se šťastným koncem
Více...

 


Součást festivalu Made in Prague
5. listopadu -2. prosince 2016
#MadeInPrague

 
Organizátoři:Partneři:
Místo konání:

Greenwood Theatre (King´s College), 55 Weston Street, London, SE1 3RA

Datum:

6.11.2016 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala