Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.11.2014 20:00

DG 307

DG 307, legenda české undergroundové kultury spoluzaložená Mejlou Hlavsou (Plastic People of the Universe) a disidentským básníkem Pavlem Zajíčkem v roce 1973, přijíždí jako součást festivalu Made in Prague do Londýna úplně poprvé.

Kapela založená v roce 1973 básníkem Pavlem Zajíčkem a Mejlou Hlavsou z Plastic People of the Universe, byla chápána jako prapodivná muzikální entita vytvářející hudební koláže doprovázející Zajíčkovu neodbytnou poezii. Živá vystoupení DG 307 byly oslavovány pro svoji neobvyklou atmosféru, která připomínala umělecký happening. Ovšem poté, co byl Zajíček, po období věznění, donucen emigrovat, přestali existovat. Zajíček strávil první roky své emigrace v Londýně, kde brzy vstoupil na místní hudební scénu. Nejpozoruhodnější je jeho spolupráce s THIS HEAT a nahrávka dema T.S.Elliotovy Pusté země na rozbité klávesy v jejich proslulém studiu Cold Storage. Po Sametové revoluci v roce 1989 se Pavel Zajíček vrátil a obnovil svoji kapelu, která pokračovala ve vystupování a nahrávání jejich evokativní hudby spojující prvky alternativního rocku, jazzu a klasiky. Syrový apel DG 307 byl vždy neoddělitelný od Zajíčkových podmanivých, expresivních textů, skrze které pořád usiluje o to „zůstat sám sebou v tomto šíleném běsnění“.

Londýnské vystoupení představí klasiku ze sedmdesátých let spolu s novějšími pracemi a také úryvky z výše zmíněné Pusté země původně složené a nahrané v Camberwellu.

Poslechněte si DG 307 zde: http://bandzone.cz/dg307

Lístky: 07791 873 183
www.wegottickets.com
Rezervace
Vstupné: £8 / £5

Součást festivalu Made in Prague Festival, 17. října – 30. listopadu 2014

Za podpory Stink Ltd. a Pilsner Urquell
DG307, 1979

DG307, 1979

DG307 - Pavel Zajíček, 1979
Jako předkapela vystoupí
Aidan Andrew Dun a Lucie Rejchrtová
Aidan Andrew Dun se stal slavným poté, co v roce 1995 jeho nakladatel najal Royal Albert Hall při příležitosti uvedení jeho epické básně, Vale Royal, kterou psal dvacet tři let. Čtyři tisíce lidí jej slyšely recitovat na největší poetické události v Británii za posledních třicet let. Od té doby vytvořil Aidan AD čtyři další epické básně, včetně díla Unholyland (Hesperus, 2013), dvě sbírky kratších básní a monografii o jednom z nejdůležitějších francouzských básníků, Arturu Rimbaudovi. Při vystoupeních doplňuje Aidan AD doprovází své básně a texty hrou na elektrickou a akustickou kytaru a jeho hudba žánrově sahá od dubu až po ambientní elektroniku. O více klasické, impresionistické aranže básní se stará Lucie Rejchrtova, klávesistka z pražské konzervatoře, která momentálně hraje s ikonou šedesátách let Arthurem Brownem. 

 

Místo konání:

Jazzlive at the Crypt, St Giles Church, Camberwell Church Street, London, SE5 8RB

Datum:

22.11.2014 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala