Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2015 18:00

Diaries and Communities: Czech Underground Cinema of the 80s

Undergroundový film 80. let 20. století bylo nespatřené a neobjevené území české filmové historie po mnoho desetiletí. Undergroundová umělecká komunita vyprodukovala více než 80 krátkých filmů natočených na Super-8 film, s bezpočtem režisérů, produkčních společností a festivalů, vytvářejíc téměř kompletní maloobjemovou průmyslovou paralelu k státnímu filmovému průmyslu 80. let. Debata Martina Blažíčka představí různé dokumentární strategie a komunitní praktiky z filmařství v rámci této oblasti, využívajíc příklady z některých v nedávné době zrestaurovaných filmů.

Vstupné: £5
Rezervace online

20. června od 19.30 se MARTIN BLAŽÍČEK zúčastní také akce no.we.are 10, noční párty oslavující 10.narozeniny projektu no.w.here. Prožíjte nejkratší noc tohoto roku v obklopení hudby, filmu a performací.

MARTIN BLAŽÍČEK

Martin Blažíček (1976) se zabývá filmem, videem, živým obrazem a interaktivními objekty. Od roku 2000 pracuje s živě vytvářeným obrazem pomocí filmu a videoprojekce. Vystupuje sólo, se skupinami Ultra (2000-02) Mikroloops (2007-11), nebo ve spolupráci se Stevenem Ballem, Andrasem Blazskem, Zenialem, Arszynem, Hannesem Hoelzlem, Bryanem Eubanksem, Kateřinou Zochovou, Vojtou Procházkou, Michalem Zbořilem a řadou dalších. Od roku 2013 hraje v otevřené skupině pro live coding s názvem Kolektiv. Byl dramaturgem NoLab v Roxy/Nod (2007-09), série ScreenLab v galerii Školská 28 Praha (2010-12) a site-specific galerie Díra (2013).

Publikoval texty mj. v časopisech Cinepur, A2, Film a doba, Iluminace, Kino Ikon. V současnosti vyučuje v Centru audiovizuálních studií na pražské FAMU.

Jeho filmy a živé představení byly uvedeny mj. v MAK Vienna, High Zero v Theatre Project Baltimore, Optosonic Tea v Diapason Gallery NY, Lux London, Anthology Film NY, DDM Gallery Shanghai, MFDF Jihlava, PAF Olomouc, City Gallery Leeds, Arnolfini Bristol, Entropia Gallery Wroclaw, Zamok Ujazdovski Warsaw, Dom Kino Minsk, Art Factory Lodz, Cinema Nova Brusel, Galerie Rudolfinum a IFF Rotterdam.

Součástí Open City Documentary Festival

Ve spolupráci s Eunic London


Čaroděj OZ, Pan Karra – Easy Rider OZ
1984, film Super-8, zvukový, ČB/barva, 42 min


Čaroděj OZ – Blahoslavený uklizeč
1980, film Normal-8, zvukový, ČB, 6 min 13 sec

 

 

Místo konání:

Roberts Building, UCL University, WC1E 7JE

Datum:

20.6.2015 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala