Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.6.2016 19:00

Bonus a Mary C + DJ Gadjo a Mário Bihari

Hip hop umělci Bonus a Mary C a DJ Gadjo.cz s Máriem Bihárim jsou dobře zavedenými umělci na české hudební scéně. Přidejte se k nim na jednu noc hudby, v rámci programu kolem fotbalového mistrovství světa.Bonus a Mary C

Po mnoha koncertních šňůrách k úspěšným deskám Konec Civilizace a Náměstí Míru a po udělení ceny Vinyla Prize si dal Bonus koncertní pauzu, během které pracoval na instrumentálním EP a skládal pro divadlo. Nyní se vrací zpět ke svému původnímu  instrumentu,  mikrofonu, v živém mixtapu s Mary C.
Živý mixtape prezentovaný Bonusem a Mary C je atmosférickou a moderní variací na tradiční formu hip hopu. Nečekejte stereotypní rapové texty a scratching, jde o živou dekonstrukci avantgardních atmosférických beatů, která vytváří zázemí pro expresivní rap. Celé představení je doprovázeno hypnotickou projekcí.

Marie Čtveráčková alias Mary C je DJka, které moderuje a píše pro Radio Wave a koordinuje hudebně exportní projekt Czeching. Každý týden vysílá pořad zaměřený na rap a progresivní elektronickou hudbu, je kurátorkou měsíční výměny DJ setů „Mixchange“ s polským rádiem OFF Radio Krakow, založila značku pod názvem post-label a výukový program pro mladé producenty Music Ports podporovaný Goethe Institutem. Společně se známým rapperem a producentem Bonusem, Mary C spustila výukovou platformu pro elektronické hudebníky Kreaton. Jedná se mimo jiné o jednu ze show Radia Wave a je zaměřená na testování různých nástrojů, hardwaru i softwaru, tak aby poradila mladým muzikantům nejen v nových způsobech tvorby ale také z obchodního hlediska. Společně vystoupí v londýnském klubu Richmix 17. června s živým  experimentálním rapovým vystoupením.

Martin Hůla alias Bonus je uznávaný český rapper, skladatel, lektor a grafický designer. Za svou práci získal cenu Apollo a Anděl. V současnosti se soustředí na skládání hudby pro divadlo (Národní divadlo, VOSTO5) a pracuje na nové desce. Ukázky ze své práce zařadí do programu v Richmixu.


DJ Gadjo.cz feat Mário Bihári

DJ Gadjo.cz je Martin Juráček, známý díky svému pořadu 'Všechny Hudby Světa' na Rádiu 1 a jeho častou spoluprací s legendárním akordeonistou Máriem Bihárim. Jejich kombinace tradičního romského folkloru, Máriův hudební temperament a Dýdžejův pozitivní styl byli hitem na Caravane Palace, Fanfare Ciocarlia, Parno Graszt i na legendární Tape Five. Ti, kteří zažili Gajdo.cz budou vědět, že jejich gypsy rock'n'roll je eklektickým zážitkem.

 

VSTUP ZDARMA

Vice informaci:

http://www.last.fm/music/bonus/+wiki

https://temnysily.bandcamp.com/album/s-o-s-benefit

https://post-label.bandcamp.com/album/hrubik


Richmix: https://www.richmix.org.uk/events/music/bonus-and-mary-c-dj-gadjo-and-mario-bihariBonus and Mary C


Dj Gadjo.cz


Mário Bihári

 

Místo konání:

Richmix, 35 - 47 Bethnal Green Road, London E1 6LA

Datum:

17.6.2016 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala