Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.8.2014 - 25.8.2014

Český tanec a divadlo na Edinburgh Festival Fringe 2014

Po úspěšné loňské přehlídce současného českého tance Czech Dance Showcase, ze které si hned dva soubory přivezly prestižní ceny Herald Angel, se letos opět na největším divadelním festivalu na světě objeví v britské premiéře tři česká představení: Jezdci, La Loba a Šest miliard sluncí.

Taneční inscenace Jezdci a La Loba vznikly obě v produkci souboru Lenka Vagnerová & Company. Vágnerová, choreografka obou představení, naposledy sklidila na Fringe velký ohlas v roce 2011 s projektem Mah Hunt. Jezdci, ocenění jako Taneční inscenace roku  na České taneční platformě v roce 2013, zkoumají téma tolerance a schopnosti člověka existovat v symbióze s ostatními organismy na naší planetě.

Intimněji laděná La Loba spojuje dva umělecké žánry a dvě jevištní osobnosti, a to tanečnici Andreu Opavskou a zpěvačku Jana Vébrovou. Vychází z jejich nespoutané energie, souhry a především síly projevu. Stěžejní složkou představení o mytické ženě obnovující svět,  je hudba Ivana Achera vycházející v základu ze zvuku přírodních materií. Andrea Opavská za svůj strhující výkon získala ocenění Tanečnice roku na letošní České taneční platformě.

Trojici uzavírá divadelní inscenace Šest miliard sluncí v režii Evy Rysové. Příběh o vyhasínání našich osobních vesmírů je inspirovaný Alzheimerovou chorobou, jednoho z nejběžnějších a vážných onemocnění pozdějších fází lidského života.  Představitelé divadla D'EPOG sbírali data, informace a zkušenosti také v České alzheimerovské společnosti v Praze a přímými rozhovory s lidmi, kteří trpí Alzheimerovou nemocí.

Data a místa konání:

JEZDCI - Lenka Vagnerová & Company
1. - 6. & 8. - 10. srpna 2014, 17:00 / ZOO Southside, 117 Nicolson Street, EH8 9ER

LA LOBA - Lenka Vagnerová & Company
12. - 17. & 19. - 25. srpna, 17:00 / ZOO Southside, 117 Nicolson Street, EH8 9ER

ŠEST MILIARD SLUNCÍ - D´EPOG
8. - 16. srpna 2014, 14:30 / ZOO, 140 The Pleasance, EH8 9RR

Místo konání:
Edinburgh
Datum:

Od: 1.8.2014
Do: 25.8.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala