Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.8.2013 - 26.8.2013

Přehlídka českého tance na Edinburgh Fringe

České centrum Londýn ve spolupráci se Staropramenem a Novou sítí uvedou na letošním festivalu Edinburgh Fringe přehlídku současného tance Czech Dance Showcase 2013. Po celé tři týdny trvání festivalu (2.8. -26.8.) budou v prostorách Zoo Venues ve středu města probíhat představení tří neobyčejných českých souborů: Vertedance, Spitfire a Tantehorse. Mezi pozvanými performery je také zpěvačka Lenka Dusilová, Lucia Kašiarová, držitelka ocenění Tanečnice roku 2012, a Miřenka Čechová, jejíž choreografii S/He Is Nancy/Joe zařadil časopis The Washington Post mezi nejlepší kulturní počiny roku 2012. Edinburgh Fringe patří k nejvýznamnějším divadelním festivalům na světě, ročně jej navštíví téměř milión diváků. Ucelenější přehlídka současného českého tance a divadla na Fringe probíhá již podruhé za výrazného přispění Českého centra. Akce by nevznikla bez podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a přispění Britské rady v Praze, Institutu umění a řady dalších partnerských institucí. Oficiálním dopravcem je společnost Jet2.

O PŘEDSTAVENÍCH

S/HE IS NANCY JOE
TanteHorse Theatre

2.-18.8. ve 13.30
ZOO Southside

Narodil jsem se jako holka. Ale jistě vím, že jde o omyl.
Tanečně vizuální představení generace ovlivěné street artem, hip hopem a komiksem, které objevilo street balet, graffity a testosteron. Transgender, odcizení v těle i odcizené tělo, osamocení ve společnosti díky odlišnosti, touha po štěstí a svobodě! Docu-drama na pomezí žánrů v podání Miřenky Čechové. Inscenace byla zařazena mezi nejlepší kulturní počiny roku 2012 v kategorii Best of Dance 2012, kterou vyhlašuje časopis The Washington Post.


ONE STEP BEFORE THE FALL
Spitfire Company
3.-22.8. ve 20.30
ZOO

Létám jako motýl, bodám jako včela. Tvoje pěsti nemohou zasáhnout to, co tvoje oči neuvidí.“Muhammad Ali

Hypnotická hlasová a zvuková vlna v podání zpěvačky Lenky Dusilové a silový tanec Markéty Vacovské se v jediném momentu střetávají uprostřed boxerské arény. Nový multižánrový projekt vysoce oceňovaného uskupení Spitfire Company tematizuje motiv boje, vyčerpanosti, projevů Parkinsonovy choroby a kolapsu. Markéta Vacovská byla za svůj výkon nominována na cenu Thálie.

 

KOLIK VÁŽÍ VAŠE TOUHA?
Vertedance
2.-25.8. v 18.00
ZOO

Kolik váží vaše touha? Co lze změřit a vidět, co lze popsat a co pouze pocítit?
Odhalit se, obnažit se, svléct se, odkrýt svoje city, dotknout se svého těla, přiblížit se nitru. Co z toho je skutečně nebezpečné a naplněné rizikem? Inscenace Kolik váží vaše touha? zkoumá otázku, zda vysvlečením se skutečně odhalujeme sebe sama, svoji podstatu a své tužby a zda je v tomto smyslu nahota vůbec nutná a potřebná. Hranice lidské totožnosti obkružuje vše, co lze nazvat niterným, strachem, tužbou, zranitelností, ale hlavně ukazuje, že nahota se stává tématem i v momentech, kdy je zamlčena.

Dílo získalo cenu Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2012. Lucia Kašiarová za svůj výkon obdržela cenu Tanečnice roku 2012.


16.8. v 11.00
Czech Performing Arts Presentation
Fringe Central/Concourse Hall

Brunch pro divadelní promotéry, novináře a další profesionální hosty Fringe, na kterém bude představena Czech Dance Showcase 2013, jakož i další významná česká taneční a divadelní představení.

Brožuru Czech Dance Showcase stáhněte zde:

 

Přehlídka českého tance na Edinburgh Fringe je pořádaná Českým centrem Londýn ve spolupráci s organizací Nová sít´.
Generální partner sítě Českých center a generální partner projektu je Pivovary Staropramen s.r.o.

Staropramen

 

 

 

 

Kompletní program festivalu najdete na https://www.edfringe.com/

 

Spoluorganizátor akce:

 

 

 

 

 

Ve spolupráci s těmito partnery:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oficiální dopravcem projektu je

 

 

 


Místo konání:
Edinburgh, ZOO Venues
Datum:

Od: 2.8.2013
Do: 26.8.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala