Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.12.2018 19:30 - 23:00

Electro Swing Bohemia Party

*** VEČÍREK S DJS, ŽIVOU HUDBOU A TANEČNÍKY INSPIROVANÝ SWINGOVOU ÉROU *** Na bujarém večírku budou mít návštěvníci možnost se ponořit do energie elektro-swingových melodií, zúčastnit se tanečních hodin swingu nebo si prostě jen při drinku užívat krásné prostory Stern Hall ve stylu art-deco.

Nechali jsme se inspirovat kouzelnou érou swingu a pozvali jsme skupinu Electro-Swing Bohemia známou svými elektro-swingovými večírky, které jsou jedny z nejlepších v Evropě, aby jeden z nich uspořádali také v Londýně. Spojení swingu a jazzu třicátých let minulého století s moderní elektronickou hudbou v podání Djského dua Swing Thing a Papa Django doprovodí saxofonista Matúš Tomala a londýnský průkopník elektro-swingu DJ Sacha Dieu. Profesionální tanečníci z taneční skupiny JazzMAD London předvedou autentickou sestavu swingového a jazzového tance a na začátku večírku také zdarma povedou pro všechny úrovně lekci tance Lindy Hop, kterýpak budete moct pilovat celý večer.

Bar s nejrůznějšími druhy tradičně vyráběného piva, vína a lihovin bude otevřen celou noc a královna líčení Millicent Lashes bude během večera nabízet změny vizáže přímo na míru.

Dress code: smart casual nebo retro oděv

Vstup je povolen pouze osobám starším 18 let

-----------------------------------------

Program:

19:30 – otevření vstupu 

20:00 - 20:30  improvizovaná ukázka tance Lindy Hop + půlhodinová lekce swingu s taneční skupinou JazzMAD 

20:30 – 21:45 DJ Swing Thing a Papa Django s Matúšem Tomalou (Saxofon) 

21:45 – 22:00 Taneční vystoupení skupiny JazzMAD

22:00 – 23:00 DJ Sacha Dieu 

-----------------------------------------

Vstupné: £15 + rezervační poplatek
REZERVACE ONLINE

-----------------------------------------

Swing Thing & Papa Django
Špičkoví interpreti, precizní DJové a prvotřídní elegáni. Základní pilíře Electro Swing Bohemia a dvojice zřejmě nejvyhledávanějších swingových a elektro-swingových DJů v České republice. Každé jejich vystoupení kombinuje pečlivě vybrané nahrávky s neskutečnou dávkou energie. Mimo české a slovenské kluby hráli také v Německu, Rakousku, Polsku, Belgii, Francii, USA, Mexiku a na Maltě.
http://www.electroswingbohemia.cz/

Sacha Dieu
Sacha je původem Francouz, který momentálně sídlí v Londýně. S hraním začal v druhé polovině 90. let a je známý tím, že se jako jeden z prvních DJů ve Spojeném Království začal věnovat elektro-swingu a stylům Balkan Gypsy a Global Beats. Je spoluzakladatelem a stálým DJem nechvalné proslulé akce Gypsy Burlesque, která se již 12 let každý měsíc koná v baru Hootananny v Brixtonu. Jeho mix „(S)winging it“ je jednou ze tří nejhranějších skladeb na SoundCloud, za den si ji pustí přes 500 lidí, celkově čítá 348 000 přehrání.
http://soundartistmanagement.com/djs/sacha-dieu/

JazzMAD
JazzMAD je londýnská taneční skupina, kterou vede Sharon Davis. Sharon dělá autentické jazzové a swingové tance už od roku 2001 a měla tu čest učit se u některých z průkopníků a legend tohoto tance. Již několikrát získala titul mistra na prestižních mistrovstvích ve swingu po celém světě. Posláním skupiny JazzMAD je udržovat, rozvíjet a propagovat jazzovou hudbu a s ní spojené tance. 
https://www.jazzmad.co.uk/ 

Akce je součástí festivalu czech100, přehlídky českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby, pořádaného Českým centrem v Londýně u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28 October - 9 December 2018). 

Partneři akce:
PANDEMONIUM WINES

 

 

 

 

 

Místo konání:

STERN HALL, West London Synagogue 33 Seymour Place, London W1H 5AU

Datum:

9.12.2018 19:30 - 23:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala