Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2016 18:30

Evropská noc literatury 2016: Přehlídka spisovatelů

Hlavní akcí Evropského festivalu literatury 2016 je Přehlídka spisovatelů, která následuje po dni přednášek a překladatelských workshopů v Britské knihovně. Večer uvede slavná spisovatelka a dramatička Kate Mosse a objeví se v něm 6 evropských spisovatelů, každý z nich vybrán v listopadu loňského roku z 65 spisovatelů navržených knižními nakladateli. Rozhovory se spisovateli povede moderátorka a ředitelka European Literature Network Rosie Goldsmith.

Kate Mosse: "Literatura v překladu je pro nás šancí porozumět našim sousedům a vrhnout světlo na to, jak do sebe světy zapadají. V době, kdy se společné historie a příběhy našich evrpských přátel i cizinců ztrácejí v politických debatách Evropské unie, je iniciativa jako je Evropský festival literatury důležitější než kdy jindy. Jsem ráda, že mohu festival podpořit a účastnit se ho. "

Diskuze zabrousí do cel tureckého vězení prostřednictvím knihy 'Istanbul, Istanbul' Burhana Sönmeziho, nahlédne do životů v ulicích Kodaně díky Dorthe Norsové, do příběhu o zakázané lásce na prašných pláních Ouagadougou, Burkina Faso slovinské spisovatelky Gabriely Babnik, přes belgický humor Petera Verhelsta v jeho gorilou vyprávěné bajce o příběhu lidské civilizace (a jejím pádu). Trýznivý vztah rozvíjející se mezi vdovou a synem na vzdáleném a rozbouřeném ostrově (umístěném někde mezi Skotskem a Norskem) od nizozemského spisovatele Jaapa Robbena; a zakončíme zvláštním a komickým románem Aleka Popova, který se přesouvá mezi Bulharskem a New Yorkem, kde dva bratři pochybují, jestli jejich dlouho zesnulý otec ve skutečnosti opravdu zemřel.

Vstupenky: £12 / £10 / £8
Rezervace nutná: www.bl.uk/events, +44 330 333 1144


Více informací o autorech najdete na strankách festivalu: http://www.europeanliteraturefestival.org.uk/programme/european-literature-night/ 

Po akci bude následovat recepce.

 

Součástí The Stories We Tell: 2016 European Literature Festival, organizovaného EUNICem a iniciovaného a koordinovaného Českým centrem v Londýně


 

Organizátoři:


Sponzoři:Za podpory British Council

 

 

Místo konání:

British Library Conference Centre, 96 Euston Rd, London NW1 2DB

Datum:

11.5.2016 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala