Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.6.2016

Eva Jiřička v The Performance Studio

První série výtvarně-performačních projektů českých umělců vytvořených ve spolupráci s londýnskou uměleckou organizací The Performance Studio. Eva Jiřička, umělkyně pracující s videem a perfomancí, se bude věnovat tématu starších lidí v multikulturní čtvrti Peckham a jejich reakcí na změny, kterými místo prochází. Tvorba Evy Jiřičky, absolventky pražské AVU je založena především na konceptuálním uvažování. Často se pohybuje na rozhraní několika žánrů. Hlavním tématem, který se objevuje v její práci je porozumění druhým. Jde jí především o narušení myšlenkového prostoru lidí kolem, o rozbití zažitých skutečností a o vytržení z rutiny. Ke svým projektům často využívá veřejná místa, nejvíce rušné ulice. http://evajiricka.com/ Partneři: The Performance Studio

Eva Jiřička narozena 25.08.1979, žije a pracuje v Praze. Studovala na Akademii výtvarných umění v Praze a ve Vídni. Poslední dobou se soustředí hlavně na práci s videem, ačkoli studium na AVU začínala jako malířka v ateliéru Jiřího Sopka. 

Ve svých pracích často tematizuje porozumění druhým a vztah mezi laiky a uměleckou veřejností, ohledává hranice jednotlivce, sociální rozměr veřejného prostoru, konfrontuje různé společenské entity, sleduje limity a potenciál mezilidských vztahů.  Využívá experimentální a investigativní postupy. V posledních dvou letech v rámci dlouhodobého projektu práce se seniory rozvíjí Eva Jiřička existenciální rozměr témat přímo se dotýkajících lidského života, jeho konečnosti, vztahů, paměti a společenských hodnot.
http://evajiricka.com/

The Performance Studio je produkční a zkušební prostor, který založil nezávislý kurátor David Thorp jako kreativní 'hub', neplacený prostor pro zvané umělce, kteří s ním experimentují a používají ho k živým uměleckým aktivitám.
http://www.theperformancestudio.co.uk/


Průvodní obrázek: Eva Jiřička: Mr Toman, gallery 207, VŠUP, Praha 2011

Místo konání:

The Performance Studios, The NINES, Copeland Park 133 Rye Lane, 133 Copeland Rd, Peckham, SE15 3SN

Datum:

14.6.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala