Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2016 20:45

Eva Nová + diskuze s režisérem Marko Škopem a herečkou Emílií Vášáryovou

Bývalá herecká hvězda Eva Nová, opouští již potřetí protialkoholní léčebnu. Je odhodlaná začít nový život, znovu nastartovat kariéru a usmířit se se svým odcizeným synem Doďou, kterého vychovala její starší sestra, když jej Eva opustila pro kariéru a milence. Eva, zarputile věřící ve druhé šance, se na své cestě potýká s dlouhá léta hromaděnou záští a vztekem. Film je vřelým dramatem s vynikajícím výkonem jedné z předních slovenských hereček Emílie Vašáryové v hlavní roli.

Marko Škop, CZ/SK 2015, 106 minut, hrají: Emília Vášáryová, Milan Ondrík, Anikó Vargová, Žofia Martišová
Anglické titulky

Marko Škop je slovenský režisér a producent. V roce 1986 absolvoval studium žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a v roce 2001 pak i dokumentární tvorbu na VŠMU v Bratislavě. Natáčí především dokumentární filmy, za které získal již řadu ocenění. Například jeho film Iné svety získal v roce 2006 cenu Talent Taube na festivalu dokumentárních filmů Dok-Leipzig a film Slepé lásky z roku 2008 byl oceněn v Cannes cenou CICAE. Snímek Eva Nová je Škopovým celovečerním hraným debutem.

Emília Vášáryová je slovenská herečka, držitelka Českého lva, sestra herečky Magdy Vášáryové. V roce 1964 absolvovala herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a ve stejném roce se stala členkou Slovenského národního divadla, kde ihned zaujala ve velkých rolích klasického repertoáru. V českém filmu se prosadila už na počátku 60. let, kdy si zahrála po boku Jana Wericha ve snímku Vojtěcha Jasného Až přijde kocour. Mezi nejznámější tituly rozsáhlé filmografie Emílie Vášáryové patří fantaskní příběh Bláznova kronika, drama Lidé z maringotek, Pelíšky, Horem Pádem či Kráska v nesnázích.

Pokladna: 0871 902 5731
Online rezervace
Vstupné: £ 12,50 / £ 11,50 (snížené)

Ve spolupráci s Ambasádou Slovenské republiky v Londýně a Slovenským filmovým institutem.

 
Součástí festivalu Made in Prague.
5. listopadu – 2. prosince 2016
#MadeInPrague

 

 

Místo konání:

Gate Cinema, 87 Notting Hill Gate, London W11 3JZ

Datum:

8.11.2016 20:45

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala