Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.3.2017 - 23.4.2017

Federico Díaz v Ambika P3

Galerie soudobého umění Ambika P3 a Casebook Project Univerzity v Cambridge uvádí CASEBOOK - výstavu, která zpracovává jednu z největších dochovaných sbírek vědeckých lékařských záznamů v neotřelou exhibici. Současní umělci Jasmina Cibiz, Federico Díaz, Lynn Hershman Leeson, Rémy Markowitsch, Lindsay Seers a Tunga v rámci výstavy představí různorodé a radikální způsoby, kterými adaptují a upravují rukopisy dvou anglických fyziků a astrologů - Simona Foramana a jeho učence Richarda Napiera. Rukopisy dokumentují některé z 80 tisíců lékařských konzultací a jsou dokladem toho, že starosti pacientů s otázkami jako je zdraví, nemoci nebo plodnost jsou součástí širšího rámce přirozených i nadpřirozených schématů.

CASEBOOKS: Six contemporary artists and an extraordinary medical archive
17. března – 23. dubna 2017
Ambika P3, University of Westminster, 35 Marylebone Road, London NW1 5LS

Otevírací doba: úterý - středa, 11–19, sobota - neděle, 12–18. 
Zavřeno každé pondělí kromě Velikonočního pondělí.

Vstupné
Více informací
  
CASEBOOKS představuje šest nových děl z oborů sochařství, audiovizuální instalace, živého představení a robotiky a umělé inteligence. Casebook project úzce spolupracoval s každým z umělců a podařilo se tak vytvořit rezonanci mezi vlastním dílem umělce a lékařskými i historickými fakty. K neobyčejnému výsledku jistě napomáhá i to, že Kurátoři galerie Ambika P3 dbají na to, aby vystavující umělci využili moderních post-industriálních prostorů které nabízí.

Federico Díaz zde bude perezentovat obchodní stánek fiktivní iniciativy BIG LIGHT, která prostřednictvím technicko-šamanských rituálů nabízí pohled do možné budoucnosti ve které dojde ke sloučením biologického a technologického vědeckého pokroku s nastupujícími sociálními změnami.


FEDERICO DÍAZ

Federico Díaz je “vizuálním aktivistou” česko-argentinského původu, který žije a pracuje v Praze. Od roku 1990 se zaměřuje na nová média a jejich pomocí odhaluje nehmotné aspekty každodenní reality našeho přirozeného prostředí, které jsou znatelné prostřednictvím primárních lidských smyslů. Díazova práce je určována jazykem algoritmicky generovaného umění a systémů umění, intenzivními kanály přímé komunikace s divákem a schopností sledovat svůj základní tvůrčí předpoklad založený na přesvědčení, že umění je tvořeno bez doteku lidské ruky. Díaz používá média a technologii jako společensko-politického katalyzátoru společenských změn.

Federico Díaz yystavoval mimo jiné v Mori Museum Tokyo, v Institute of Contemporary Arts London, v Centru pro umění a mediální techniku Karlsruhe, v  Ars Electronika Linz, v Muzeu současného umění v Massachusetts, v Art Basel ve městě Miami Beach (ve spolupráci s MoMA PS1), na bienále ve Florencii a na 53. Biennale di Venezia. V roce 2010 reprezentoval české umění na Světové výstavě EXPO v Shanghai a v roce 2007 získal ve Florencii cenu Premio Internazionale “Lorenzo il Magnifico” za oblast digitálních médií. Mezi lety 2007 a 2014 vedl Ateliér supermédií na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové.

 
 

 

Místo konání:

Ambika P3, University of Westminster, 35 Marylebone Road, London NW1 5LS

Datum:

Od: 17.3.2017
Do: 23.4.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala