Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.4.2016 20:00

Střešovická kramle v londýnských New River Studios

Po dvou úspěšných loňských koncertech londýnských skupin WE a Ravioli Me Away v Praze a Ostravě a letošní spolupráci Sian Dorrer se Střešovickou kramlí v Praze, se všechny tři formace a Figs in Wigs představí londýnskému publiku na koncertě v New River Studios. Jejich společným zájmem je kromě hudby performance a skrze koncertní formát deklarovaný společenský názor. Pořádáno ve spolupráci s Are.

Vstupné: £5
https://www.facebook.com/newriverstudioslondon/timeline


Figs in Wigs

Figs in Wigs je ženská performativní skupina z Londýna, jejíž tvorba spojuje divadelní, taneční i komediální prvky. Při svých vystoupeních využívají slovní hříčky, umělé ovoce a inspiraci získávají také z pop kultury. Díky této směsy vlivů tvoří show, která je příjemně surrealistická, absurdně komická a pokaždé s vědomím vlastní teatrálnosti. Jelikož se nejedná o profesionálně trénované tanečnice, jejich sestavy jsou na první pohled značně neobvyklé avšak překvapivě chytlavé. Pod maskou spojeného obočí se Figs in Wigs snaží upozorňovat na důležitá témata a přestože možná nezmění svět, za pomocí flitrů je zábava se aspoň o to snažit. Představte si Kraftwerk, kteří potkají Chicks on Speed u stánku s ovocem…a pořád nejste úplně blízko.
Skupina pořádá pravidelné čtvrtletní show s názvem HI-BROW konající se v Bethnal Green Working Men’s Club. Užijete si s nimi vážně bláznivou zábavu. Figs in Wigs ve složení: Rachel Gammon, Suzanna Hurst, Sarah Moore, Rachel Porter and Alice Roots. http://www.figsinwigs.com


Ravioli Me Away
je ryze dívčí londýnská přijazzlá post-pop-punková hip-funková formace, která používá kostýmy, rekvizity a videoprojekce k posílení basů inspirovaných kapelou Slits a k umocnění svého Casio popového zvuku i chladných bicích ala Mo Tucker. Stylově schizofrenní kapela volně vykrádá bohatou historii subkultur a mísí vše dohromady do pochroumaných novovlnných kalypsoklubových hitů, přičemž infikuje feministický pop dadaistickým zmatkem.
http://raviolimeaway.co.ukStřešovická kramle
(Václav Girsa, Radko Souček a Ondra) o sobě dala poprvé vědět v Praze začátkem druhé půlky 80. let koncertem na Internátě Švadlenek v Haštalské ulici v Praze. Následovala vystoupení na různých punkových přehlídkách a činnost formace byla  v roce 1986 završena demosnímkem "Piloti", na kterém se spolupodíleli Robert Vlček a Wonid.  Zakládající člen Václav Girsa (ex Kritická situace, P.S) znovuoživil formaci v prosinci 2011, kdy jeho výstavní projekt “If You Dare” v galerii Ferdinanda Baumanna vyústil performancí s kurátorem výstavy Danem Vlčkem. Pro značný ohlas tato sestava pokračuje dále v činnosti, má za sebou okolo 40 vystoupení v ČR i v zahraničí. Vystupovala společně např. s Japanther, JTNB nebo Schwarzprior.  Je vnímána jako otevřené eklektické hudebně - performativní seskupení na pomezí (witch techno - death hardcore - punk) v němž spolupůsobila  řada známých hudebních a uměleckých osobností (T. Kotik, V. Magid, V. Skrepl, J. Černický, K. Lavir, Mikatchu, Hrádek, Bugrr, Yahoda, Rafani...) Často performuje na vernisážích, kde spolu s uměním vytváří jakýsi "gesamtkunstwerk". V  londýnském klubu se Střešovická Kramle představí v současném sestavě: Tomáš Hrůza – perkuse, bicí; Tyler Brian Noble – bicí, perkuse; Michal Mariánek – basskeyboards; Daniel Vlček - keyboards, programing, zpěv; Václav Girsa – kytara, zpěv.
http://kramle.tumblr.com


Londýnská formace WE představuje terénní nahrávky z havarijního pásma kulturního průmyslu. Fragmenty osmdesátkových klubových hvězd, jež byly propasírovány cedníkem sedmdesátkového elektro popu a slepeny melodií béčkových slaďáků, tu nejsou prodávány jako elegantní remix klasiků, ale naopak ponechány všanc hnilobě jako hromada zlevněných cédéček v opuštěném Tescu. WE je spíše prověrka limitů popu než kapela – čtyři individua provizorně potlačená identickými černými krabicemi představují pokažený lidský stroj na pronikavé syntetizátorové groovy, bizarní kytarové melodie, zkreslené bicí a saxofon pro zvláštní příležitosti. WE si vypůjčili strategie od oblíbených Residents, Devo a Laibachu a nahradili individuální JÁ kolektivním MY, aby proměnili něžné lovesongy v hrozivá poselství odvety a melodie vojenských pochodů s dvojznačnými texty: WE Want to Hold Your Hand / ChceME se vámi držet za ruce – WE Will Always Love You / Vždycky vás budeME milovat – WE Will Be Your Father Figure / BudeME vám Otcem. WE transponují monstrózní, násilný a traumatický revoluční proces rozrušování identity do pluralizovaného popu.
http://www.kollectiv.co.uk/WE/b 

Místo konání:

New River Studios, 199 Eade Rd, London, N4 1DN

Datum:

21.4.2016 20:00

Organizátor:

New River Studios


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala