Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2017 18:00 - 5.11.2017 22:00

FLOEX, CIMALA - Sonica Festival Glasgow

Čeští umělci Floex a Inti promění Memorial Chapel v Glasgow v obří hudební nástroj, který bude zároveň fungovat i jako videohra či hologram. Samo publikum aktivuje jednotlivé architektonické prvky kostela laserovým ukazovátkem a sochy začínou zpívat a ornamenty ožívat a plazit se po stěnách. Zábavnost tohoto audiovizuálního honu za pokladem se skrývá právě v objevování skrytých objektů. Divák tak bezděky objevuije jinak nenápadné architektonické detaily jedné z nejhezčích budov v Glasgow.

Čtvrtek 2. – neděle 5. listopadu, 18:00 – 22:00
The University of Glasgow Memorial Chapel, University Avenue, G12 8QQ
Součástí festivalu Sonica

Floex & Initi (Tomáš Dvořák & Dan Gregor)

Tomáš Dvořák
Tomáš Dvořák neboli Floex je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec z Prahy. Zároveň je průkopníkem elektronické hudby a skladatelem hned několika cenami ověnčených alb (Pocustone, Zorya, Gone). Jeho hudba je typická unikátní kombinací akustických a elektronických nástrojů. Floex je také známý díky své spolupráci se studiem Amanita Design, pro něž složil soundtrack k nezávislým hrám Samorost 2 (2006), Machinarium (2009) a Samorost 3 (2016). Jeho spolupráce s Danem Gregorem značí počátek nové a velmi zajímavé kreativní etapy, z níž vzešla právě série Archifon.

Dan Gregor
Vizuální umělec Dan Gregor tvoří interaktivní a dynamické světelné instalace ve veřejných prostorách. Jakožto zakladatel a bývalá polovina hlavní kreativní dvojice z videomappingové skupiny “The Macula” se podílel na projekcích Khôra I. & II na pražském Orloji či nové budově Liverpoolského muzea. Dan také spolupracoval s různými divadly a hudebníky, v roce 2013 mimo jiné i s Národním divadlem v Praze. V roce 2015 začala jeho spolupráce s norským hudebníkem Biosphere a založil také kreativní platformu pro rozvoji audiovizuálních instalací INITI.org

 Tomáš Dvořák
Dan Gregor


O Sonice
Sonica je celoroční putovní program představující světovou špičku audiovizuálního umění, vrcholící jedenáctidenním bienále v Glasgow a víkendovým bienále v londýnském kulturním centru Kings Place. Představuje výjimečné mezinárodní umělce společně s novým skotským talentem ve spolupráci s respektovanými producenty a sály. Akce pořádané Sonicou navštívilo od roku 2012 více než 70 tisíc lidí. sonic-a.

O Crypticu

Cryptic je mezinárodně známý, cenami ověnčený umělecký kolektiv z Glasgow, který reprezentuje pouze ty nejoriginálnější umělce, a zároveň podporuje kreativní talent budoucnosti. Divákům přináší nezapomenutelné zážitky. Cryptic “ jitří smysly” svými multimediálními představeními, jež kombinují hudbu, zvuky a vizuální umění.
cryptic.org.uk

Uspořádáno ve spolupráci s:
Místo konání:
The University of Glasgow Memorial Chapel, University Avenue, G12 8QQ
Datum:

Od: 2.11.2017 18:00
Do: 5.11.2017 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala