Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2013 19:30

Floex a Hidden Orchestra vystoupí společně v londýnském klubu Scala

Tomáš Dvořák známý také jako FLOEX vystoupí živě v londýnském klubu Scala společně s elektronickou jazzovou kapelou z Edinburghu Hidden Orchestra. Floex je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec jehož hudba je charakteristická typickým propojením elektroakustických a atmosférických rozpoložení. Součást London Jazz Festival.

Tomáš Dvořák (*1978) aka Floex je skladatel, multimediální umělec a producent žijící v Praze.
Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Jeho klíčovým nástrojem je klarinet, na který hraje odmalička. Je zásadní nejen z pohledu instrumentálního, ale i kompozičního. Do povědomí se jeho hudba dostala především díky debutové desce Pocustone (2001), která spojovala v té době relativně izolované styly jako je nu-jazz, elektronická hudba či současná vážná hudba. Pocustone byl velice pozitivně přijat kritikou nejen v České republice (Cena Anděl 2001, nominace na Evropskou cenu nezávislých vydavatelství Qwartz).

Deset let po debutové desce v roce 2011 vydává Floex nové album Zorya. Nová deska dále zkoumá možnosti propojení akustické a elektronické hudby.
V současné době koncertuje Floex živé se svou kapelou - Tomáš Dvořák - klarinet, midiklarinet a elektronika, Sára Vondrášková - zpěv a metalofony, Jirka Javůrek- klarinet, basklarinet
a midiklarinet, Marián Petržela - bicí. Namátkový výběr z koncertů: Big Chill (Easton Castle Deer Park / Velká Británie), Audioriver
(Plock / Polsko), Edinburg Jazz Festival (Edinburgh / Velká Británie), Eurosonic (Groningen / Holandsko), Babylon (Istanbul / Turecko) Mira Festival (Barcelona / Španělsko), Krake Festival (Berlin / Německo), Pohoda (Trencin / Slovensko), Palác Akropolis (Prague / Česká Republika), Stubnitz (Rotterdam / Holandsko).

Diskografie
2001 Pocustone (Quazidelict records)
2006 Samorost II Soundtrack (Amanita Design, Quazidelict records)
2009 Machinarium Soundtrack (Amanita Design, Minority Records)
2011 Zorya (Amanita Design, Minority Records)

www.floex.cz
http://www.scala-london.co.uk/scala/

Místo konání:

7.30 PM; Scala, 275 Pentonville Rd, London N1 9NL

Datum:

20.11.2013 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala