Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.7.2017 20:00

Fragile Bliss, Vertigo na Edinburgh Jazz Festival

Vystoupení skvělého českého tria Malina-Liška-Nejtek nabídne kombinaci banja, klavíru a kontrabasu a repertoár na pomezí jazzu, bluegrassu i soudobé klasické a lidové hudby. Půjde o jejich první vystoupení ve Velké Británii.

 

Instrumentální trio Malina-Liška-Nejtek, tvoří tři hudebníci z různých žánrových oblastí, kteří se potkali v čemsi, co by se s trochou fantazie dalo nazvat jako „country-folk-jazz“ nebo „nová akustická hudba“. První koncert odehráli v listopadu roku 2014 v Českém Krumlově a v roce 2015 natočili eponymní album, které vydalo těsně před koncem roku vydavatelství Animal Music.

Páteří repertoáru tria jsou skladby Luboše Maliny, multiinstrumentalisty známého např. z kapel Druhá tráva, Garcia, Kon Sira či Malina Brothers a kontrabasisty Tomáše Lišky (Druhá tráva, David Dorůžka Trio, Kon Sira, Points Quartet). Se svou trochou do mlýna ovšem přispívá i pianista Michal Nejtek (Kollerband, Michal Pavlíček, NTS). Jejich společnou interakcí vzniká hudba, která si neklade za cíl být prvoplánově „nová“ či „jiná“, ale (snad) radostná, dynamická, hravá, otevřená stejnou měrou k melodii i k výletům mimo žánrové nebo stylové škatulky. Jak tyto výlety dopadnou, ukáže teprve budoucnost.

Fragile Bliss zahrají se speciálně sestaveným komorním triem Medbøe Hamilton Kane. Čerstvý padesátník Haftor Medbøe tu vystoupí společně s výjimečnou dvojicí Steve Hamilton (klavír) a Dave Kane (kontrabas).

Vstupenky: £12.00
Rezervace online

Součástí Edinburgh Jazz & Blues Festival


Součástí České sezóny ve Skotsku 2017
#CzechSeasonScotland 

Místo konání:
Traverse Cafe Bar, Traverse Theatre, 10 Cambridge Street, Edinburgh, EH1 2ED
Datum:

20.7.2017 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala