Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.11.2017 0:00 - 0:00

Znovuotevření budovy Velvyslanectví České republiky v Londýně

Po dvouleté a dlouho očekávané rekonstrukci se dne 24. listopadu 2017 od 18 hodin uskuteční slavnostní znovuotevření budovy Velvyslanectví České republiky v Londýně. Budova se na celý večer promění v galerii, která představí současnou generaci českých umělců, včetně světelné show zvýrazňující architektonické prvky budovy, koncertu vycházející hvězdy české pop-music, zpěvačky Lenny, nebo barmanského vystoupení v podání světově uznávaného barmana Pavla Tvaroha.

Zrekonstruovaná budova bude hostit nejen zastupitelský úřad, ale i kanceláře Českého centra a agentur CzechTourism, CzechInvest, CzechTrade. Mezi zpřístupněnými prostory, kde budou probíhat jednotlivé umělecké prvky večera, bude mimo reprezentativních prostor Velvyslanectví patřit například zrekonstruované podzemní kino, venkovní terasa se zahradou nebo garáže budovy.

Budova Velvyslanectví České republiky v Londýně z roku 1970 je tributem tehdy avantgardnímu brutalistickému stylu, v roce 1971 získala prestižní cenu RIBA (Royal Institute of British Architects). V tehdejší době šlo o moderní architektonický tvůrčí počin, pokus osvobodit se od socialistického realismu a přihlásit se k moderním světovým trendům v architektuře. Tento trend stvrdila například spolupráce s britským architektem Robertem Matthewem, autorem Royal Festival Hall. Více o budově například zde.

Součástí programu znovuotevření České ambasády proběhne také koncert mladé české zpěvačky a performerky Lenny.


Tato událost je pouze pro zvané hosty. 

 

Místo konání:

30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY Londýn,
Velká Británie

Datum:

24.11.2017 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala