Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2015 18:00

Pocta Vojtěchu Jasnému: Gladys

Časosběrný intimní dokument o podivuhodném životě a duchovních obzorech stoleté Newyorčanky. Gladys St. John-Colegrove trpělivě čeká, až se znovu setká se svými dvěma zesnulými manželi, pravidelně s nimi přitom komunikuje, ale zároveň i prožívá hodnotný život plný přátelství a konverzací. Pětiletá konverzace s Gladys se střídá se záběry ulic New Yorku, davů různých ras, měnícího se počasí a ročních dob, a vytváří citlivý portrét podivuhodné ženy a jejího města.

Vojtěch Jasný, Kanada 1999, 101 min
s Gladys St.John-Colegrove

Vstupné: 9 £ (zlevněné vstupné £7)
Online rezervace

MADE IN PRAGUE: Pocta Vojtěchu Jasnému
Retrospektivní přehlídka filmů u příležitosti devadesátých narozenin významného českého režiséra Vojtěcha Jasného, jehož tvorba významně ovlivnila filmy jako Heimat Edgara Reitze nebo Bílá stuha Michaela Hanekeho. Jasný v Československu, Rakousku, Západním Německu, USA a Kanadě natočil více než 50 filmů. Přehlídka začíná v kině Regent Street Cinema trojicí filmů oceněných na Filmovém festivalu v Cannes. Představuje klíčové filmy Jasného tvorby a poukazuje na šířku a různorodost jeho filmové tvorby, jeho distinktivní autorský přístup, poeticky styl a duchovní hodnoty.
Součást filmového festivalu Made in Prague, 3. – 29. listopadu 2015

Organizátorem festivalu Made in Prague je České centrum ve spolupráci s Regent Street Cinema, Goethe Institutem v Londýně, Rakouským kulturním fórem a organizací Bertha DocHouse. Festival probíhá za podpory Moravské galerie v Brně, Prof. Jiřího Voráče, z Fakulty filmových studií Masarykovy univerzity v Brně a Školy moderních jazyků Bristolské univerzity.
Zvláštní poděkování Vojtěchu Jasnému a Evě Suchánkové.

 
Místo konání:

Bertha DocHouse, Curzon Bloomsbury, The Brunswick Centre, London WC1N 1AW

Datum:

8.11.2015 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala