Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.6.2015 19:00

Gottland

Literární a filmová akce, na níž kromě projekce českého filmu proběhne debata s autorem knihy, na jejímž základě byl film natočen, Mariuszem Szczygielem. Řeč bude o jeho zdrojích inspirace pro dojemné a někdy až šokující příběhy. Filmová hvězda, která byla Goebbelsovou milenkou, tyranský zakladatel obuvnického impéria; sochař, který přišel o život při tvorbě největšího památníku Stalina na světě; spisovatel, který se z politických důvodů znovuobjevil; a “živá pochodeň”, která v roce 2003 napodobila osudné gesto Jana Palacha.

Gottland (FILM)
Režie Lukáš Kokeš, Petr Hátle, Viera Čákanyová, Rozálie Kohoutová, Klára Tasovská, Radovan Síbrt
Česká republika/Polsko/Slovensko, 2014, 100 min

Vstupenky: : £10 / £8 zvýhodněné vstupné

Rezervace: http://www.frontlineclub.com / 02074798940  Book online

Promítání bude přecházet beseda  s Mariuszem Szczygielem, autorem knihy “Gottland: Převážně pravdivé povídky z půlky Československa” (Mariusz, Szczygiel, přeložila Antonia Lloyd-Jones, vydalo nakladatelství Melville House, 2014)

Narozen roku 1966, MARIUS SZCZYGIEL je od roku 1990 reportérem pro Gazetu Wyborcza. Za svou tvorbu získal v Polsku i Československu několik ocenění, včetně Evropské knižní ceny a francouzské ceny Prix Amphi za knihu Gottland. V letech 1995 – 2001 moderoval svou vlastní talk show (Na każdy temat – Na každé téma). Spolu s Wojciechem Tochmanem and Pawelem Goźlińskim vede Polský zpravodajský ústav ve Varšavě.

Překladatelka
Antonia Lloys-Jones je přední překladatelka polské reportážní literatury: překládala díla autorů jako jsou Wojciech Tochman, Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader a Ryszard Kapuscinski. V roce 2008 jí Polský kulturní institut udělil za překlad románu Poslední večeře Pawella Huellese cenu Nalezeno v překladu (Found in Translation).

Debatu bude moderovat
Douglas Lytle
Douglas Lytle je bývalý šéfredaktor Prague Post. Je autorem cestopisu Pink Tanks and Velvet Hangovers: An American in Prague, ve kerém zaznamenává své zkušenosti ze života v Praze v prvních letech po Sametové revoluci, kdy Češi získali zpět svou nezávislost. Douglas Lytle je bývalý šéf pobočky mezinárodní zpravodajské agentury Bloomberg News v České republice a na Slovensku a šéfredaktor pobočky Bloombergu v Londýně. 

Tato akce je pořádána Polish Cultural Institute ve spolupráci s Českým centrem v Londýně a klubem The Frontline Club.


Místo konání:

13 Norfolk Place, London W2 1QJ, United Kingdom

Datum:

29.6.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala