Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.3.2014 19:00

HaKLiáDa v Sheffieldu

Po londýnském čtení 13. března se literární soubor LiStOVáNí přesune do Sheffieldu, aby zde rovněž uvedl scénické čtení na motivy románu Emila Hakla Intimní schránka Sabriny Black. Hrají Lukáš Hejlík, Věra Hollá a Pavel Oubram. Anglické titulky, vstup zdarma.

Scénické čtení LiStOVáNí s anglickými titulky
Překlad: Marek Tomin
Hrají: Lukáš Hejlík, Věra Hollá, Pavel Oubram

Atmosféra Prahy na počátku 90. let, aspirující podnikatelé v době raného kapitalismu ale i banalita každodenních dnů či milostné vztahy, to vše je obsahem debutového románu Emila Hakla Intimní schránka Sabriny Black. Haklova schopnost být jedinečným pozorovatelem i sebeironickým vypravěčem ožívá v podobě scénické koláže krátkých epizod čtených třemi herci. Hakl, často označován jako „současný Hrabal“, patří ke svérázným osobnostem české literatury. Forma scénické čtení Haklova příběhu o krkolomné cestě k nezávislosti, kterou přináší projekt LiStOVaNí, kombinuje čtení, hudbu a herecký projev.

Emil Hakl (narozen 1958), český spisovatel, dosud publikoval čtyři romány, dvě básnické sbírky a dva soubory povídek. Hakl obdržel několik významných literárních cen – mezi ty nejprestižnější patří cena Josefa Škvoreckého za román Pravidla směšného chování a cena Magnesia Litera v kategorii Kniha roku za novelu O rodičích a dětech. Kniha Intimní schránka Sabriny Black je Haklovým literárním debutem a je inspirována jeho vlastními zážitky z Prahy na začátku 90. let.

LiStOVáNí je literární projekt, který představuje zajímavé literární počiny formou scénických čtení. Jeho zakladatelem je známý český herec Lukáš Hejlík. Za 10 let své existence uvedlo LiStOVáNí 75 čtení českých i zahraničních autorů.

 

Tato akce je pořádána za podpory Velvyslanectví České republiky v Londýně.

Více zde

Více o scénickém čtení LiStOVáNí v Londýně 13. března najdete ZDE

 


Místo konání:
Jessop West Exhibition Space, Leavygreave Road, Sheffield S3 7RA
Datum:

14.3.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala