Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.3.2014 20:00

Pražský voyeur Emil Hakl: scénické čtení projektu LiStOVáNí

Vzpomínky Emila Hakla na založení vlastní reklamní agentury i pražská hospodská poetika ožívají v podobě literárně-scénického projektu LiStOVáNí. Svérázná koláž absurdních příběhů neúnavného pozorovatele a předního českého spisovatele Emila Hakla dostává nový rozměr v jevištní úpravě se třemi herci. Představení vzniklo podle Haklovy prvotiny Intimní schránka Sabriny Black.

Vstupné: £7 (£5 se slevou): 0844 477 10000844 477 1000 , www.ticketweb.co.uk

Scénické čtení LiStOVáNí s anglickými titulky
Překlad: Marek Tomin
Hrají: Lukáš Hejlík, Věra Hollá, Pavel Oubram

Atmosféra Prahy na počátku 90. let, aspirující podnikatelé v době raného kapitalismu ale i banalita každodenních dnů či milostné vztahy, to vše je obsahem debutového románu Emila Hakla Intimní schránka Sabriny Black. Haklova schopnost být jedinečným pozorovatelem i sebeironickým vypravěčem ožívá v podobě scénické koláže krátkých epizod čtených třemi herci. Hakl, často označován jako „současný Hrabal“, patří ke svérázným osobnostem české literatury. Forma scénické čtení Haklova příběhu o krkolomné cestě k nezávislosti, kterou přináší projekt LiStOVaNí, kombinuje čtení, hudbu a herecký projev.

Emil Hakl (narozen 1958), český spisovatel, dosud publikoval čtyři romány, dvě básnické sbírky a dva soubory povídek. Hakl obdržel několik významných literárních cen – mezi ty nejprestižnější patří cena Josefa Škvoreckého za román Pravidla směšného chování a cena Magnesia Litera v kategorii Kniha roku za novelu O rodičích a dětech. Kniha Intimní schránka Sabriny Black je Haklovým literárním debutem a je inspirována jeho vlastními zážitky z Prahy na začátku 90. let.

LiStOVáNí je literární projekt, který představuje zajímavé literární počiny formou scénických čtení. Jeho zakladatelem je známý český herec Lukáš Hejlík. Za 10 let své existence uvedlo LiStOVáNí 75 čtení českých i zahraničních autorů.


 

 

 

 

 

 

Tato akce je pořádána za podpory Velvyslanectví České republiky v Londýně.


Místo konání:

The Courtyard Theatre, Bowling Green Walk, 40 Pitfield Street, London N1 6EU

Datum:

13.3.2014 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala