Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.7.2017 - 30.7.2017

Hive Studio/ Hackney Wicked Open Studios

Časopis Contemporary Lynx ve spolupráci s BFLMPSVZ Publishing, založenou českým výtvarným umělcem, vydavatelem a editorem Stanislavem Břízou, budou součástí Hackney WickED Festival / Hackney Wick & Fish Island Open Studio DIY v Londýně. Připojte se k nim na víkend plný současného umění, živých vystoupení, fotografií, pohlcujících instalací a hudby.

Naleznete je v Hive – studiu sídlícím ve viktoriánské továrně, kde budou účinkující prezentovat svůj program vytvořený ve spolupráci s nadějnými umělci z celého světa. Časopis Contemporary Lynx bude možno na místě zakoupit společně s fotoknihami a dalšími publikacemi.

Objevte kreativní komunitu Hackney Wick – oblast s nejvyšší koncentrací umělců v Evropě s postindustriálními sklady plnými street artu.

Program:

PÁTEK, 28. července / Otevření
18:00 – 21:00 - Private View (welcome drink, hudba, představení umělců)
19:48 – 20:33 - improvizovaný AV set Ores a Crowley Engel II
Podporováno Polish Cultural Institute.

SOBOTA, 29. července / Open Studio 12:00 – 18:00
12:00 – 18:00 - Contemporary Lynx Magazine, BFLMPSVZ Publishing, msdm publishing, Surplus.Magda Buczek, Czech and Polish photobooks you should know, Eliška Kyselková – fotografická výstava
12:00 – 14:00 – seznámení s týmem Contemporary Lynx Magazine
14:00 – 15:00 – Agnieszka Szczotka: performance
15:00 – 16:00 – Unizin Release od Bflmpsvz publishing a prezentace
17:00 – 18:00 – Eliška Kyselková, diskuse a prezentace její práce

NEDĚLE, 30. července / Open Studio 12:00 – 18:00
12:00 – 18:00 – Contemporary Lynx Magazine, BFLMPSVZ Publishing, msdm publishing, Surplus.Magda Buczek, Czech and Polish photobooks you should know, Eliška Kyselková – fotografická výstava
12:00 – 13:00 – Stanislav Bříza – prezentace projektů Stay High a Stay Hackney Wick
13:00 – 14:00 – msdm a Paula Roush – prezentace
14:00 – 15:30 – ochutnávání kávy s Bartoszem Ciepajem
15:30 – 17:00 – diskuse o projektu Surplus s Magdou Buczek a videoprezentace její tvorby
17:00 – 18:00 – Polanski (Urbanum, B L A N C) – experimentální hudba

Z českých umělců budou zastoupeni:

Stanislav Bříza – výtvarný umělec, vydavatel a editor. Zakladatel platformy BFLMPSVZ Publishing, pracující v současnosti, mimo jiné, na fotografických projektech Stay Hackney Wick a Stay High. Oba se vztahují k umělecké komunitě východní části metropole. http://www.sbriza.com/

Eliška Kyselková www.eliskakyselkova.com


Ostatní umělci:

msdm http://www.msdm.org.uk/
Magda Buczek www.magdabuczek.com
Agnieszka Szczotka https://vimeo.com/agnieszkaszczotka
Polanski (Urbanum, B L A N C) https://www.facebook.com/urbanum.net
Ores + Crowley Engel II https://soundcloud.com/bassik, https://www.facebook.com/meetup.events.london
Bartosz Ciepaj

Fotoknihy a další publikace:
Stanislav Briza (CZ) www.sbriza.com
Milan Bureš (CZ) www.milanbures.com
Roman Franc (CZ) www.romanfranc.cz
Paulina Korobkiewicz (PL) www.paulinakorobkiewicz.com
Michał Łuczak (PL, Sputnik Photos) www.michal-luczak.com
Agnieszka Rayss (PL, Sputnik Photos) www.agnieszkarayss.com
Pawel Starzec (PL) www.pawelstarzec.com
Václav Tvarůžka (CZ) www.vaclavtvaruzka.net
Imrich Veber (CZ) www.imrichveber.com
Vojtech Veskrna (CZ) www.veskrna.cz
Oldřich Malachta (CZ) www.malachta.com
David Sládek (CZ) www.davidsladek.com

Organizátoři:

Contemporary Lynx Magazine
– umělecká organizace a tištěný časopis založený v roce 2013 Dobromiłou Błaszczyk a Sylwií Krasoń. Vytvořen pro podpoření, pochopení a přiblížení současného polského umění pro široké publikum.

BFLMPSVZ Publishing – platforma pro publikování knih a zinů s progresivním přístupem k fotografii a knižnímu designu, představující umělce střední Evropy, která byla založena v roce 2014 Stanislavem Břízou.

Hackney WickED

 


Místo konání:

The Hive, 22 Smeed Road, London E3 2NR

Datum:

Od: 28.7.2017
Do: 30.7.2017

Organizátor:

Contemporary Lynx Magazine, BFLMPSVZ publishing


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala