Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2018 18:30

Hmyz

V nejnovějším díle surrealistického režiséra Jana Švankmajera zkouší amatérská herecká společnost hru Ze života hmyzu bratrů Čapků a probádává svět jak lidských, tak hmyzích postav.

Amatérská herecká společnost v čele s výbušným režisérem, který zároveň hraje roli pana Cvrčka, zkouší hru bratrů Čapků Ze života hmyzu. Životy herců se proplétají se životy postav. Z režisérovy ženy se stává paní Cvrčková flirtující s mladým hercem v roli Vosy, Larvička, která se zajímá jen o své pletení, je šokovaná šaškárnami jejího hereckého kolegy, Parazita. A nakonec je tu Chrobák a jeho věčné zapomínání textu. Vtipná satira mistrného surrealisty plná fázové animace se neustále přesouvá mezi děním na jevišti a v zákulisí. Odhaluje tajemství Švankmajerových triků, když otočí kameru i na sebe, a odkrývá tak tenkou hranici mezi chováním lidí a hmyzu. 

Jan Švankmajer, CZ / SK 2018, 98 min, anglické titulky
Hrají: Kamila Magálová, Jiří Lábus, Jan Budař, Ivana Uhlířová, Jaromír Dulava

Premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu 2018

Vstupné:
£12/£11 při nákupu vstupenky na jednu projekci
£10/£9 při nákupu vstupenek na dvě či více projekcí
REZERVACE ONLINE  

Czech100: Made in Prague Festival   

Akce je součástí festivalu czech100, přehlídky českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby, pořádaného Českým centrem v Londýně u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28 October - 9 December 2018).


 


  

 

 

 

Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St, Marylebone, London W1B 2UW

Datum:

3.11.2018 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala