Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.5.2015 - 9.5.2015

Hra Arnošta Goldflama Obsession na festivalu Theatre Café

V pátek 8. a v sobotu 9. května uvede Theatre Café Festival divadelní hru Arnošta Goldflama Posedlost. Tento známý český autor a herec se také zúčastní panelové diskuze s diváky. Hra Posedlost bude prezentována v rámci Industry Symposium, které se zaměřuje na představování nových divadelních her mladým divákům a profesionálům z divadelní branže.

Arnošt Goldflam není jen výborný český divadelní autor a režisér, ale ve své kariéře důvěrně poznal i téměř všechna další divadelní povolání. V současnosti je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých divadelníků a výrazně přispěl k vývoji českého divadla.

Během dvou dnů představí Company of Angels londýnskému publiku úryvky z 6 nových evropských her v podobě předzkoušených scénických čtení. Festival Theatre Café se bude konat na The Tramshed in Woolwich ve spolupráci s Greenwich and Lewisham Young People’s Theatre (GLYPT) a dále s Univerzitou v Greenwichi. 

Festival Theatre Café vznikl v roce 2004. V tomto roce bylo představeno 12 divadelních her z celé Evropy v divadle Arcola v Londýně. V následujících jedenácti letech se Theatre Café vyvinulo ve vlivné hnutí zaměřené na překlady a šíření nových her pro mladé diváky ve Velké Británii i mimo ni. K dnešnímu dni Company of Angels uspořádalo již 10 úspěšných festivalů, kde bylo představeno celkem 60 divadelních her z 21 evropských států. Festivalu se od jeho vzniku zúčastnilo 51 divadelních autorů a 35 překladatelů a podařilo se dosáhnout 27 nových překladů.

Pro mnoho her představených v rámci Theatre Café Festivalu se následně podařilo zajistit plnou produkci v různých Evropských zemích včetně Velké Británnie, Holandska, Německa, Itálie, Finska, Maďarska a Estonska.

Více informací: www.companyofangels.co.uk

Rezervace vstupenek zde: http://companyofangels.co.uk/theatre-cafe-festival-woolwich/

Za podpory

 

Místo konání:

The Tramshed in Woolwich; The Tramshed, 51-53 Woolwich New Road, London SE18 6ES

Datum:

Od: 8.5.2015
Do: 9.5.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala