Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.7.2014 20:30

Inner Spaces Scotland na Jazz a Blues festivalu v Edinburku

Tři skvělí mladí hudebníci pražské undergroundové jazzové scény si v Edinburku zahrají se skotským bubeníkem Johnem Lowrie a basistou Mariem Caribem. Vzniklé seskupení je silně ovlivněno ECM a skandinávskou hudbou a jeho hudba vyniká krásnými melodiemi a vyzrálou improvizací. Členové Inner Space: Štěpánka Balcarová (trubka), Luboš Soukup (saxofon) a Vít Křišťan (klavír).

Štěpánka Balcarová – trubka, křídlovka

Narodila se v roce 1986 v Plzni. Po maturitě studovala dva roky na konzervatoři Jaroslav Ježka v Praze. Nyní studuje prestižní Hudební akademii v Katovicích pod vedením předního polského trumpetisty Piotra Wojtasika. Štěpánka spolupracovala nebo nadále spolupracuje s následujícími hudebními formacemi : Nedaba, Bluestouch, Bohemia Big Band, Pražské jazzové sexteto Petra Kořínka, Big band Hudební akademie v Katovicích, Wrgha POWU orchestra, Vladivojna aj… V březnu roku 2009 získala individuální cenu za interpretaci na festivalu Jazz nad Odrou, v listopadu 2009 individuální cenu za hráčské schopnosti na festivalu Złoty Krokus v Jeleniej Górze, individuální ocenění za improvizaci na soutěži Jazz Juniors v prosinci 2009 v Krakově a cenu za tvorbu ve Wroclavi v březnu 2010.

Luboš Soukup – tenor sax, soprano sax

Luboš Soukup se narodil roku 1985 v Chrudimi. Vystudoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka u profesora Rostislava Fraše, dva roky studoval Hudební akademii v Katovicích, nyní studuje v Dánsku na Jazzzové akademii v Kodani. Své hudební znalosti získával od předních hráčů a pedagogů (David Dorůžka, Jaromír Honzák, Tony Malaby, Piotr Wojtasik, Jiří Nedoma, Milan Svoboda, Ed Partyka, aj…). Je zakladatelem kapely Points a dále spolupracuje s následujícími hudebními formacemi a muzikanty: Bucinatores Orchestra, Jan Přibil kvintet, Ondřej Pivec, Petr Zelenka, Filip Spálený, Milan Svoboda, Johnatan Crossley, aj… V březnu 2009 obdržel na soutěži Jazz nad Odrou cenu poroty za nejlepší skladbu, s kapelou Points vyhrál v létě 2009 jazzovou soutěž ve španělském Getxu, v září téhož roku obdrželi 2. místo v Belgii na soutěži Jazz Hoeilaart.

Vít Křišťan  – piano

Vít Křišťan se narodil v roce 1986 v Pelhřimově. Základy hry na piano získal na ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci, po složení maturitní zkoušky navštěvoval dva roky Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Od roku 2007 navštěvuje Hudební akademii v Katovicích, letos studuje jako stipendista na dánské Hudební akademii v Odensee. V březnu 2009 byl oceněn jako druhý nejlepší hráč na wroclavském festivalu Jazz nad Odrou. V současnosti je členem kvartetu Tomáše Hobzka, kvintetu Jana Přibila, alternativního tria AKT, založil také klavírní trio s českým basistou Jaromírem Honzákem a bubeníkem Romanem Víchou. Dále spolupracuje s polským kytaristou Markem Kadzielou, s Agou Zaryan, s Jaroslawem Bothurem, s Petrem Zelenkou, s Ondřejem Štveráčkem, s dánským basistou Richardem Anderssonem a s dánskou zpěvačkou Fridou Asmussen a jinými.


Místo konání: www.thejazzbar.co.uk

Vstupenky: 10 GBP, nákup zde

Koncert je součástí Edinburgh Jazz and Blues Festival

Více informací o Inner Space

Tato akce je pořádaná jako součást programu ROKU ČESKÉ HUDBY 2014

Rok české hudby 2014 je programem podpory české hudby se státní veřejnou pobídkou Ministerstva kultury ČR, který se opírá o výročí významných českých hudebníků a organizací.
Roky končící číslem 4 jsou tradičně oslavovány jako roky hudby již od 1924.

 

Místo konání:
The Jazz Bar, 1a Chambers Street, Edinburgh, EH1 1HR, Scotland
Datum:

19.7.2014 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala