Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.10.2015

Inspired by Martinu - remix competition

Pokud jste si vždy chtěli zkusit zremixovat symfonii, vaše chvíle právě nadešla. České centrum v Londýně a britský label Nonclassical vyhlašují soutěž pro hudební producenty a DJe, založenou na díle slavného českého skladatele Bohuslava Martinů, jehož 125. výročí narození si svět připomene letos v prosinci. Jedinou podmínkou je, aby výsledný remix vycházel z nahrávky Martinů slavné Symfonie č. 4, zbytek záleží na vaší představivosti.

Vítěz, kterého vybere odborná porota, získá finanční odměnu a možnost prezentace nahrávky na slavnostním večeru Inspired by Martinů, který se v říjnu koná v londýnském klubu The Forge. Remixy můžete posílat přes SoundCloud do 15. října 2015.

Projekt
Inspired by Martinů přibližuje fascinující dílo českého skladatele současnému londýnskému publiku a nabízí neotřelé propojení elektronické a klasické scény reprezentované umělci kolem uznávaného labelu Nonclassical. Pod vedením skladatele a DJe Gabriela Prokofieva se spolu s klavírní virtuózkou Ladou Valešovou, houslistkou Terezou Annou Přívratskou a mezzo-sopranistkou Lucií Špičkovou pokusí volně navázat na komorní tvorbu Bohuslava Martinů (1890 – 1959), a vytvořit tak neopakovatelné hudební zážitky, které boří hranice žánrů stejně jako tradiční představy o klasické hudbě. 

Pro více informací navštivte webové stránky projektu nebo si stáhněte informace k remixové soutěži.

Vstupenky: https://uk.patronbase.com/_Forge/Productions/RG/Performances

FB událost: https://www.facebook.com/events/1028196313860203/Ve spolupráci s:


 

Místo konání:

DEADLINE FOR SUBMISSIONS EXTENDED

Datum:

15.10.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala