Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.2.2014 10:00 - 23.2.2014 18:00

Česká móda na International Fashion Showcase v Londýně

České centrum Londýn pořádá ve spolupráci s Czech Fashion Council a dalšími partnery výstavu prací 14 designérů z České republiky, Maďarska a Slovenska, kteří se představí londýnskému publiku v rámci mezinárodní přehlídky International Fashion Showcase (IFS), která probíhá současně s London Fashion Week. Česká republika se na této platformě letos prezentuje vůbec poprvé.

Výstava českých tvůrců je součástí širšího konceptu Voyage through Central Europe, který zahrnuje nejnovější kolekce šatů, šperků a módních doplňků vytvořených 14 mladými talentovanými návrháři z České republiky, Maďarska a Slovenska. Kurátorsky se na celé akci podílela maďarská organizace Design Terminal, Slovak Fashion Council a Czech Fashion Council. Výstava proběhne v industriálním prostoru 180 The Strand a kromě šatů a šperků zde diváci uvidí i krásná skleněná svítidla české designové společnosti Lasvit, jež spolu s dynamickým video-mappingem vytváří unikátní prostor k objevování nejnovějších módních trendů a nápadů ze Střední Evropy.

Kurátorkou české účasti je Olo Křížová, zakladatelka Czech Fashion Council, stylistka, modelka, múza a v neposlední řadě i kurátorka řady módních výstav a přehlídek, například VOLIÉRA v Moravské galerii v Brně. Vybrané práce šestice mladých návrhářů - Petra Ptáčková, Hana Frišonsová, Jana Mikešová, Pavel Berky a skupina Awkward tvořená Lucií Jelínkovou a Monikou Novákovou - se pohybují na hranici vizuálního umění a fashion designu. Zajímavé kombinace tradičních materiálů s moderními technologiemi podtrhují styl a osobní příběh každého z návrhářů, kteří všichni přes své mládí již patří k oceňovaným a sledovaným osobnostem české módní scény.
www.olo-dressing.cz

ZAHÁJENÍ: v pátek 14.2. (19:00) výstavu oficiálně zahájí živá módní performance Petry Ptáčkové představující vůbec poprvé její zcela novou zimní kolekci Dinner in the Abney Mountains.

Součástí výstavy budou také doprovodné akce: 
workshop s českými návrháři

Jakub Polanka: Fashion Art Lab
panelová diskuse s českými návrháři

Projekt se koná pod záštitou velvyslance České republiky ve Velké Británii, pana Michaela Žantovského. 
OTEVÍRACÍ DOBA: 10.00 - 18.00, VSTUP ZDARMA


ZÚČASTNĚNÍ DESIGNÉŘI:

ČESKÁ REPUBLIKA:
Petra Ptáčková
Hana Frišonsová
Jana Mikešová
Pavel Berky
Awkward / Lucie Jelínková a Monika Nováková

SLOVENSKÁ REPUBLIKA:
Adrea Pojezdálová, Petra Kubíková, Broňa Brůčková, Kristýna Španihelová, Andrea Ďurianová

MAĎARSKO:
Dori Tomcsanyi, KELE clothing, The FOUR, ZAKO

Organizátoři: British Fashion Council, Czech Centre London, Czech Fashion Council, Balassi Institute Hungarian Cultural Centre London, Design Terminal National Centre for Creative Industries Hungary, Embassy of the Czech Republic, Embassy of the Slovak Republic in London, Slovak Fashion Council

Za podpory: International Visegrad Fund, Ministry of Culture of the Slovak Republic, LASVIT, TECHO, Slovak Design Center, Czech British Chamber of Commerce, Embassy of the Czech Republic in London

O INTERNATIONAL FASHION SHOWCASE
Již od roku 2012 organizuje British Council a British Fashion Council International Fashion Showcase (IFS) – jednu z hlavních módních událostí v Londýně, v rámci které téměř 30 mezinárodních velvyslanectví a kulturních institucí představí začínající módní návrháře ze svých zemí. IFS probíhá paralelně s London Fashion Week, který ročně navštíví přes 20 000 módních  profesionálů z celého světa.

http://www.britishfashioncouncil.co.uk/content/1876/IFS

 

                         

 

                                    

 

 


Petra Ptáčková


Pavel Berky


Jana Mikešová


Awkward


Hana Frišonsová

Místo konání:

180 Strand, London WC2R 1EA

Datum:

Od: 13.2.2014 10:00
Do: 23.2.2014 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala