Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.5.2018 19:30

Iva Bittová & Abraham Brody v Rich Mixu

Slavná česká houslistka a zpěvačka Iva Bittová a uznávaný litevsko-americký hudebník Abraham Brody představí svou společnou, hravě lyrickou tvorbu ve známém londýnském klubu Rich Mix.


Spolupráce těchto mezinárodně uznávaných hudebníků začala před několika lety v New Yorku. Vzájemně se inspirují a čerpají z českých a litevských folklórních tradic, které propojují s klasickou a alternativní hudbou. Jejich specifická hudební poetika je umocněná strhující energií, která nejlépe vynikne právě při živém vystoupení. V Londýně uvedou zcela nové skladby plné experimentální hry na housle, elektronických vsuvek, lyrických melodií a krásných, nezvyklých vokálů, díky nimž se můžete těšit na cestu do skrytých éterických hudebních světů střední a východní Evropy. 

Vstup: £15 / £12
Rezervace online

Událost na Facebooku

IVA BITTOVÁ
Iva Bittová je česká zpěvačka, houslistka a herečka patřící k nejvýraznějším osobnostem české alternativní hudební scény. V dětství byla obklopena hudbou svého otce, muzikanta pocházejícího z jižního Slovenska, a matky, zpěvačky a učitelky. Vystudovala hudebně dramatický obor na konzervatoři v Brně, zpěv a houslovou hru. Od roku 1978 byla členkou Divadla na provázku (dnes Husa na provázku), kde na sebe upozornila rolí Eržiky ve hře Balada pro banditu. Od roku 1984 vystupovala jako zpěvačka a houslistka s vlastními písněmi na lidové texty, také se známou brněnskou formací Dunaj a později se Škampovým kvartetem.
Rozsah jejích aktivit je pozoruhodný - prošla mnoha hudebními žánry, od alternativy přes experimentální jazz, rock a klasickou hudbu, včetně hostování v opeře (role Dony Elviry, W. A. Mozart). To vše formuje její originální hudební styl, založený na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu.
Ve spolupráci se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem dosáhla mnoha úspěchů na evropských scénách progresivní hudby. V roce 2007 si zahrála hlavní roli ve filmu Tajnosti. 
http://www.bittova.com/     
https://open.spotify.com/album/66rD7XNtnSJWyFn1xpssjx   
https://open.spotify.com/album/2dijcpDxb0c67hbSCr77ZS

„Důležité je ticho a ničím nerušená pozitivní atmosféra, která se do hudby vtiskne. Housle mne provázejí a usměrňují celý můj život, obtížná technická cvičení mi dodávají řád, jistotu, a odhalují mé vnitřní pochybnosti. Jsou zrcadlem mých vnitřních snů a představ, které nesnesou povrchnost.“ Iva Bittová

ABRAHAM BRODY 
Litevsko-americký hudebník, skladatel a umělec, který vytváří pro své diváky jedinečné vícerozměrné zážitky. Ve své tvorbě se inspiruje svými kořeny, folklórem a rituály a rád zpochybňuje tradiční pojetí umělce v 21. Století. Své skladby kombinuje s improvizací, přičemž také využívá multimedií a narušuje hranice mezi umělcem a publikem. V současné době nahrává své nejnovější album "From The Rich Dark Earth", které obsahuje kompozice inspirované kulturou pobaltských zemí.
Abraham spolupracoval s mnoha umělci, jako jsou Iva Bittová nebo Marina Abramovičová, a mimo jiné hrál například ve studiích WNYC, BBC Radio 3, Classic FM, Vernissage TV a Labas TV. O jeho práci vyšly mimo jiné články v novinách The New Yorker, Independent a Guardian, nebo v časopisech Songlines, Protagonist a Harper's Bazaar.
http://www.abrahambrody.com/   
https://open.spotify.com/artist/23QXqZQhXajNnWbZTdqVPP    
https://soundcloud.com/abemcw64/plauke-pyele

Koncert uvádí České Centrum ve spolupráci s Dash Arts.

 


Iva Bittová


Abraham BrodySoučástí serie

 

#czechandslovakcentury

  

 

 

Místo konání:

Rix Mix, 35-47 Bethnal Green Rd, London E1 6LA

Datum:

9.5.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala