Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.12.2016 20:00

Iva Bittová & Abraham Brody v klubu Vortex

Iva Bittová a Abraham Brody pocházejí oba z různých kultur a přesto z nich na pódiu vyzařuje stejná syrová energie. Důležitou roli pro ně hraje improvizace, spontaneita a zároveň také jejich spolupráce s dalšími interprety. Ve Vortexu představí jak své sólové projekty, tak budou také společně improvizovat a hledat nové dimenze a jemné nuance souzvuku houslí a vokálu.

IVA BITTOVÁ

V dětství byla obklopena hudbou svého otce, muzikanta pocházejícího z jižního Slovenska, a matky, zpěvačky a učitelky. Prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře (role Dony Elviry, W. A. Mozart). To vše formuje její originální hudební styl, založený na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu.
http://www.bittova.com/

„Důležit
é je ticho a ničím nerušená pozitivní atmosféra, která se do hudby vtiskne. Housle mne provázejí a usměrňují celý můj život, obtížná technická cvičení mi dodávají řád, jistotu, a odhalují mé vnitřní pochybnosti. Jsou zrcadlem mých vnitřních snů a představ, které nesnesou povrchnost.“
Iva Bittová


ABRAHAM BRODY

Americký houslista s klasickým hudebním vzděláním Abraham Brody se ve svých vystoupeních přenáší hru na housle do žánru performace. V nedávné době byl pozván Marinou Abromović do Švýcarska, aby zahrál šestihodinovou verzi své skladby „Houslista v přítomnosti“. V tvorbě čerpá z litevských a ukrajinských kořenů své rodiny a znovuobjevuje písně žitných sklizní, letního slunovratu a písně vyvolávající déšť. Housle a tradiční nástroje spolu s technikou loopování spojuje svým silným hlasem, který posluchače vtáhne do nevšedního zvukového světa.
http://www.abrahambrody.com/

„…výborný hudebník […] živé barvy s množstvím virtuozity […] nečekaný a strhující zážitek.“

Michael Church, Review, the Independent, February 2015

Vstupné: £12
Rezervace: 020 7254 4097
http://www.vortexjazz.co.uk/event/iva-bittova-abraham-brody/

 


Iva Bittová


Abraham Brody

 

 

Místo konání:

Vortex, 11 Gillett Square, London N16 8AZ

Datum:

6.12.2016 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala