Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.3.2018 18:00 - 21:00

Jan Petýrek a Luli Perez: AROUSAL

Audiovizuální umělec Jan Petýrek s umělkyní Luli Perez představí v rámci projektu IRRUPTIVE CHORA projekt nazvaný AROUSAL. Společně budou pomocí performance zkoumat kolektivní vědomí publika a za pomoci empirických metod a tří asistentů, jejichž úkolem bude se ptát a měřit krevní tlak a tělesnou teplotu, nasbírají data mapující změny v lidském těle, které pak na promítacím plátně převedou do audiovizuální podoby.

Experiment, který zkoumá kognitivní procesy a vytváří jejich materiální zástupce pomocí zvuku, obrazu a pohybu. Diváci mají možnost překročit rovinu svých činů, aby tak skrz řeč svých těl zjistili, jak je toto překročení může ovlivnit.

Jan Petýrek je český audiovizuální umělec a interakční designér žijící v Londýně. Svoji tvorbu zaměřuje především na vnímání prostoru, prostorové narativy a komplexní paměťové schopnosti lidského mozku. Zajímá se také o virtuální a fyzické zážitky, ze kterých pak čerpá inspiraci pro své intstalace a umělecké performance. 

Událost na Facebooku

Facebooková stránka projektu IRRUPTIVE CHORA

 


Jan Petýrek: The Walk, závěrečná práce, Royal College of Art, Londýn, 2016 Jan Petýrek: ZONED, Bethnal Green Green Church, Londýn, 2016


Jan Petýrek: Pet Places, Royal College of Art, 2016

 

 

 

Místo konání:

Chalton Gallery, 96 Chalton St, Kings Cross, London NW1 1HJ

Datum:

11.3.2018 18:00 - 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala