Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.3.2016 18:30

Znovuspojení Prahy čtrnáctého století: Karel IV. a jeho gotický most

Přednáška historičky architektury Dr Jany Gajdošové, lektorky University of Cambridge. Přednáška bude zaměřena na přestavbou Prahy za vlády císaře Karla IV. a zejména na význam nově postaveného gotického mostu s ohledem na správní i ceremoniální chod města města.

Vstupné £15 zahrnuje sklenku vína či nealkoholického nápoje.
Online rezervace: www.czechfriends.net 
Pokud chcete platit na místě, nahlaště se prosím The Friends of Czech Heritage na emailové adrese events@czechfriends.net

Akce je organizována The Friends of Czech Heritage ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovenské republiky v Londýně.

Akce je součástí oslav 700 let od narození českého krále  a římského císaře Karla IV. (1316–1378) a je  organizována neziskovou organizací The Friends of Czech Heritage, Českým centrem v Londýně, Czech Tourism a Velvyslanectvím České republiky v Londýně

***

Kromě přednášky podporují The Friends of Czech Heritage navíc i unikátní výstavu na hradě Karlštějn, která bude zahájena v dubnu 2016. Hrad byl postaven Karlem IV., jako  místo pro uložení královských pokladů, svatých relikvií a především korunovačních klenotů. Výstava  „Poklad Karlštějna“ ukáže i středověkou hostinu s replikou mísy, jenž byla Karlovi IV. darována Králem francouzským v roce 1378 a je zobrazena v dobové francouzské kronice. The Friends, podporující  přidružené dovednosti a řemesla, pomohou zafinancovat i repliku postříbřené nádoby s polodrahokamy, která po výstavě zůstane ve vlastnictví Karlštějna. Tu vytvoří Umělecká škola v Turnově, známá pro výrobu repliky koruny Svatého Václava.

Rozsáhlý projekt stabilizace nástěnné malby na Karlštejně, představující krále ve třech samostatných obrazech je v současné době předmětem diskuse.

Minulý rok se organizace The Friends zapojila i do konzervace původní karlštějnské brány, kterou Karel IV. projížděl. Brána se stala symbolem jedné z nejúspěšnějších výstav Hrady a zámky: Objevované a opěvované, která proběhla na Pražském hradě.

 

Místo konání:

Embassy of the Slovak Republic, 25 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

10.3.2016 18:30

Organizátor:

The Friends of Czech Heritage, Embassy of the Slovak Republic


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala