Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2015 18:00

Pocta Vojtěchu Jasnému: Až přijde kocour

Vítěz Zvláštní ceny poroty v Cannes v roce 1963, Až přijde kocour je alegorickou bajkou, ve které se s příchodem kouzelníka a jeho kocoura otočí život vzhůru nohama. Skutečný charakter všech je odhalen skrz kočičí pohled, který odhalí jací lidé skutečně jsou ve vizuálně oslňujících hudebních scénách. Provokativní a překrásně zpracovaná fantazie se skvělou prací kamery, film byl viděn jako neakceptovatelné zachycení nedostatků komunistické společnosti po sovětské invazi v roce 1968 a zakázán.

Vojtěch Jasný, Československo 1963, 101 mins, titulky
Hrají: Jan Werich, Emília Vášáryová, Vlastimil Brodský a Jiří Sovák

Vstupenky: £11.00 (£10.00 zlevněné vstupné), Double Bill £15 (£13.00 zlevněné vstupné)
Rezervace online

MADE IN PRAGUE: Pocta Vojtěchu Jasnému
Retrospektivní přehlídka filmů u příležitosti devadesátých narozenin významného českého režiséra Vojtěcha Jasného, jehož tvorba významně ovlivnila filmy jako Heimat Edgara Reitze nebo Bílá stuha Michaela Hanekeho. Jasný v Československu, Rakousku, Západním Německu, USA a Kanadě natočil více než 50 filmů. Přehlídka začíná v kině Regent Street Cinema trojicí filmů oceněných na Filmovém festivalu v Cannes. Představuje klíčové filmy Jasného tvorby a poukazuje na šířku a různorodost jeho filmové tvorby, jeho distinktivní autorský přístup, poeticky styl a duchovní hodnoty.
Součást filmového festivalu Made in Prague, 3. – 29. listopadu 2015

Organizátorem festivalu Made in Prague je České centrum ve spolupráci s Regent Street Cinema, Goethe Institutem v Londýně, Rakouským kulturním fórem a organizací Bertha DocHouse. Festival probíhá za podpory Moravské galerie v Brně, Prof. Jiřího Voráče, z Fakulty filmových studií Masarykovy univerzity v Brně a Školy moderních jazyků Bristolské univerzity.
Zvláštní poděkování Vojtěchu Jasnému a Evě Suchánkové.

 Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St., London W1B 2UW

Datum:

7.11.2015 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala