Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.5.2018 19:00

Pražákovo kvarteto

Pražákovo kvarteto, přední české komorní těleso, si u příležitosti oslav výročí sta let od založení Československé republiky připravilo repertoár, do kterého zařadilo skladbu otce české klasické hudby Bedřicha Smetany, Dvořákův „Americký kvartet“, jednu z nejoblíbenějších komorních skladeb vůbec, a kvartet Dvořákova zetě Josefa Suka. Soubor, nově s Janou Vonáškovou v čele, zde vzdá hold Československu a jeho bohaté hudební tradici hvězdným provedením tří pozdně romantických skladeb. Koncert je zároveň křtem nového CD Pražákova kvarteta nazvaného Bedřich Smetana: String Quartets; Piano Trio Op.15.

Pražákovo kvarteto je jedním z předních souborů na mezinárodní scéně komorní hudby a držitelem řady ocenění včetně prvního místa na soutěži  Evian String Quartet Competition a zvláštní ceny udělené francozskou stanicí Radio France. Soubor koncertoval po celém světě a za více než 30 let své existence hostoval na nespočtu mezinárodních festivalů a spoupracoval s umělci jako Menahem Pressler, Jon Nakamatsu, Cynthia Phelpsová, Roberto Diaz, Josef Suk, and Sharon Kamová. V roce 2015 do čela Pražákova kvarteta nastoupila absolventka londýnské Royal College of Music a bývalá členka souboru Smetana Trio Jana Voášková, a tak začalo Pražákovo kvarteto psát novou kapitolu své historie. Kuráž a čerstvý pohled mládí se u kvarteta mísí s rozsáhlými zkušenostmi jeho zakládajících členů. Těleso tak získává nový zvuk a vyzařuje z něj nezvyklý soulad a soudržnost.

--------------

Program:

Jana Vonášková a Vlastimil Holek – housle
Josef Klusoň – viola 
Michal Kaňka – violoncello

J. Suk: Smyčcový kvartet č. 1 v B dur, op. 11
B. Smetana: Smyčcový kvartet č. 2 v D moll
A. Dvořák: Smyčcový kvartet v F dur, op.96 „Americký“

--------------


Vstupenky: £10 +  £1.07 rezervační poplatek
Rezervace online

VSTUPENKA ZAHRNUJE SKLENICI VÍNA A LEHKÉ OBČERSTVENÍ.

Koncert vznikl ve spolupráci s festivalem Leamington Music Festival Weekend, který probíhá od 4. do 8. května 2018. ww.leamingtonmusic.org.

S podporou Velvyslanectví České republiky v Londýně.

 

Součástí serie

 

#czechandslovakcentury

 Místo konání:

Embassy of the Czech Republic, 26 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

3.5.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala